Зафарободда аҳоли ва тадбиркорларнинг ташаббуслари тингланди
Жорий йилнинг 31-октябрь ва 1 ноябрь кунлари Жиззах вилояти Зафаробод тумани маданият маркази биносида “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси О.Бутаев ҳамда Зафаробод тумани ҳокими Ғ.Эшпулатов иштирокида туман тадбиркорлари билан учрашув ташкил этилди.
6 (154).png
Учрашувда тумандаги аҳоли бандлигини таъминлаш, оилавий тадбиркорликни ривожлантириш, кичик бизнес субъектларини қўллаб-қувватлаш ва аҳолининг даромадларини ошириш масалалари атрофлича муҳокама қилинди.
5 (182).png
Шунингдек, банк томонидан тақдим этилаётган имтиёзли кредитлар, айниқса, ёшлар ва аёллар тадбиркорлигини қўллаб-қувватлашда муҳим восита бўлаётгани таъкидланди.
11 (44).png
Ушрашувда тадбиркорлар ўз фаолиятидаги муаммолар, молиявий эҳтиёжлар ва янги лойиҳалар юзасидан ҳам фикр алмашиш имконига эга бўлишди.
10 (64).png
Очиқ мулоқот руҳида ўтган учрашувда тадбиркорлар томонидан билдирилган таклиф ҳамда ташаббуслар асосида келгусида амалга ошириладиган чора-тадбирлар белгилаб олинди.
2 (214).png
Шундан сўнг Бошқарув раиси О.Бутаев маҳаллалардаги лойиҳалар билан танишди ва аҳолининг ташаббусларини қўллаб-қувватлашини билдирди.

Initiatives of residents and entrepreneurs were heard in Zafarabad.
On October 31 and November 1 of this year, a meeting was held with entrepreneurs of the Zafarabad district of the Jizzakh region with the participation of the Chairman of the Board of JSCB "Microcreditbank" O.Butaev and the khokim of the Zafarabad district G.Eshpulatov.
6 (154).png
At the meeting, issues of ensuring employment of the district's population, developing family entrepreneurship, supporting small businesses, and increasing the population's income were discussed in detail.
5 (182).png
It was also noted that the preferential loans provided by the bank are an important tool for supporting youth and women's entrepreneurship.
11 (44).png
At the meeting, entrepreneurs had the opportunity to exchange views on problems in their activities, financial needs, and new projects.
10 (64).png
At the meeting, held in the spirit of an open dialogue, future measures were identified based on the proposals and initiatives of entrepreneurs.
2 (214).png
Then the Chairman of the Board, O. Butaev, familiarized himself with the projects in the mahallas and expressed support for the initiatives of the population.