Зафарободда аҳоли ва тадбиркорларнинг ташаббуслари тингланди
Жорий йилнинг 31-октябрь ва 1 ноябрь кунлари Жиззах вилояти Зафаробод тумани маданият маркази биносида “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси О.Бутаев ҳамда Зафаробод тумани ҳокими Ғ.Эшпулатов иштирокида туман тадбиркорлари билан учрашув ташкил этилди.
6 (154).png
Учрашувда тумандаги аҳоли бандлигини таъминлаш, оилавий тадбиркорликни ривожлантириш, кичик бизнес субъектларини қўллаб-қувватлаш ва аҳолининг даромадларини ошириш масалалари атрофлича муҳокама қилинди.
5 (182).png
Шунингдек, банк томонидан тақдим этилаётган имтиёзли кредитлар, айниқса, ёшлар ва аёллар тадбиркорлигини қўллаб-қувватлашда муҳим восита бўлаётгани таъкидланди.
11 (44).png
Ушрашувда тадбиркорлар ўз фаолиятидаги муаммолар, молиявий эҳтиёжлар ва янги лойиҳалар юзасидан ҳам фикр алмашиш имконига эга бўлишди.
10 (64).png
Очиқ мулоқот руҳида ўтган учрашувда тадбиркорлар томонидан билдирилган таклиф ҳамда ташаббуслар асосида келгусида амалга ошириладиган чора-тадбирлар белгилаб олинди.
2 (214).png
Шундан сўнг Бошқарув раиси О.Бутаев маҳаллалардаги лойиҳалар билан танишди ва аҳолининг ташаббусларини қўллаб-қувватлашини билдирди.

В Зафарабаде были заслушаны инициативы жителей и предпринимателей
31 октября и 1 ноября текущего года в здании культурного центра Зафарабадского района Джизакской области состоялась встреча с предпринимателями района с участием председателя правления АКБ "Микрокредитбанк" О. Бутаева и хокима Зафарабадского района Г. Эшпулатова.
6 (154).png
На встрече были подробно обсуждены вопросы обеспечения занятости населения района, развития семейного предпринимательства, поддержки субъектов малого бизнеса и повышения доходов населения.
5 (182).png
Также было отмечено, что льготные кредиты, предоставляемые банком, являются важным инструментом поддержки молодежного и женского предпринимательства.
11 (44).png
10 (64).png
На встрече, прошедшей в духе открытого диалога, на основе предложений и инициатив предпринимателей были определены дальнейшие меры.
2 (214).png
После этого председатель правления О. Бутаев ознакомился с проектами в махаллях и выразил поддержку инициативам жителей.