Ўзбек тилига давлат тили мақоми берилганлигининг 33 йиллиги ҳамда 21 октябрь — Ўзбек тили байрами куни муносабати билан бугун МКБAНКда маърифий-маданий тадбир ўтказилди.
Тадбирда филология фанлари бўйича фалсафа доктори, Сенат бош маслаҳатчиси, Ёзувчилар уюшмаси аъзоси Азизбек Турдийев, Ўзбекистонда хизмат кўрсатган маданият ходими, “Шуҳрат” медали, “Маданият ва санъат фидокори” кўкрак нишони соҳибаси, “Саодат” журналининг Бош муҳаррири, шоира Мунаввара Усмонова ва Ўзбекистонда хизмат кўрсатган маданият ходими, “Шуҳрат” медали соҳибаси, шоира, “Саодат” журналининг муҳаррир ўринбосари Қутлибека Раҳимбоевалар иштирок этишди.
Улар билан тилимизнинг бугунги ютуқлари ва бу йўлда амалга оширилаётган ишлар хусусида фикр алмашилди. Шундан сўнг, банк ходимлари ўртасида ташкил етилган танлов ғолибларига ўз совғалари топширилди.

В связи с 33-й годовщиной присвоения статуса государственного узбекскому языку и 21 октября - праздником узбекского языка сегодня в МКБАНКе состоялось просветительско-культурное мероприятие.
Азизбек Турдиев, доктор философии по филологическим наукам, главный советник Сената, член Союза писателей, заслуженный деятель культуры Узбекистана, кавалер медали «Шухрат», нагрудного знака «Жертва культуры и искусства», главный редактор приняли участие руководитель журнала «Саодат», поэтесса Мунаввара Усманова и в Узбекистане Кутлибека Рахимбоева, заслуженный работник культуры, лауреат медали «Шухрат», поэтесса, заместитель главного редактора журнала «Саодат».
Они обсудили текущие достижения нашего языка и работу, проводимую в этом направлении. После этого победителям конкурса, организованного среди банковских служащих, были вручены подарки.