Андижонда аҳоли ва тадбиркорларнинг таклифлари тингланди
Бугун ҳудудларда тадбиркорлар ва аҳоли билан ўтказилаётган учрашувлар Ўзбекистонда тадбиркорликни ривожлантиришга ҳамда аҳоли бандлигини таъминлаб, уларни даромадли қилишга  қаратилаётган эътиборнинг яна бир ёрқин далилидир.
3 (204).png4 (176).png
Айни шу мақсадда, 21-октябрь куни Андижон вилоятининг Пахтаобод туманидаги Уйғур маҳалласида “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Умрбек Жуманиязов бошчилигида аҳоли ва тадбиркорлар билан навбатдаги учрашув ўтказилди.
23 (2).png
10 (59).png
Учрашувда 30 дан ортиқ фуқаролар қатнашиб, 15 дан ортиқ мурожаатлар эшитилди ва қисқа муддатда бажариш бўйича масъулларга топшириқлар берилди.
7 (113).png
6 (146).png
Шу куни яна вилоятнинг Марҳамат туманида Алтепа маҳалласида ҳам аҳоли ва тадбиркорлар учун учрашув бўлиб ўтди. Учрашувда 30 дан ортиқ фуқаролар қатнашиб, 10 дан ортиқ мурожаатлар тингланди.
14 (17).png
Шундан сўнг “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Умрбек Жуманиязов Тошйўли ва Миришкор маҳаллаларидаги микро лойиҳалар, амалга оширилган ишлар ва аҳоли муаммоларини ўрганди.
11 (38).png
19 (6).png
Мамлакатимизда тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш, кичик бизнес ва хусусий секторни ривожлантириш орқали аҳоли бандлигини таъминлаш ва турмуш даражасини ошириш давлат сиёсатининг устувор йўналишларидан бири ҳисобланади. Ана шу ислоҳотларда Микрокредитбанк тадбиркорликни ҳар томонлама рағбатлантириш, мавжуд муаммоларни жойида ҳал этиш, янги имкониятлар яратишда доим хизматга шай, десак адашмаймиз.

В Андижане заслушаны предложения жителей и предпринимателей
Проводимые сегодня в регионах встречи с предпринимателями и населением являются еще одним ярким свидетельством внимания, уделяемого в Узбекистане развитию предпринимательства, обеспечению занятости и доходности населения.
3 (204).png4 (176).png
С этой целью 21 октября в махалле Уйгур Пахтаабадского района Андижанской области под руководством заместителя председателя правления АКБ "Микрокредитбанк" Умрбека Джуманиязова состоялась очередная встреча с жителями и предпринимателями.
23 (2).png
10 (59).png
Во встрече приняли участие более 30 граждан, было заслушано более 15 обращений, и ответственным лицам были даны поручения по их выполнению в короткие сроки.
7 (113).png
6 (146).png
В тот же день в Мархаматском районе области в махалле "Алтепа" состоялась встреча с жителями и предпринимателями. Во встрече приняли участие более 30 граждан, было заслушано более 10 обращений.
14 (17).png
Затем заместитель председателя правления АКБ "Микрокредитбанк" Умрбек Джуманиязов изучил микропроекты, проделанную работу и проблемы населения в махаллях "Тошйули" и "Миришкор."
11 (38).png
19 (6).png
В нашей стране одним из приоритетных направлений государственной политики является обеспечение занятости и повышение уровня жизни населения путем поддержки предпринимательства, развития малого бизнеса и частного сектора. Мы не ошибемся, если скажем, что в этих реформах Микрокредитбанк всегда готов служить всестороннему стимулированию предпринимательства, решению существующих проблем на месте и созданию новых возможностей.