Андижонда аҳоли ва тадбиркорларнинг таклифлари тингланди
Бугун ҳудудларда тадбиркорлар ва аҳоли билан ўтказилаётган учрашувлар Ўзбекистонда тадбиркорликни ривожлантиришга ҳамда аҳоли бандлигини таъминлаб, уларни даромадли қилишга  қаратилаётган эътиборнинг яна бир ёрқин далилидир.
3 (204).png4 (176).png
Айни шу мақсадда, 21-октябрь куни Андижон вилоятининг Пахтаобод туманидаги Уйғур маҳалласида “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Умрбек Жуманиязов бошчилигида аҳоли ва тадбиркорлар билан навбатдаги учрашув ўтказилди.
23 (2).png
10 (59).png
Учрашувда 30 дан ортиқ фуқаролар қатнашиб, 15 дан ортиқ мурожаатлар эшитилди ва қисқа муддатда бажариш бўйича масъулларга топшириқлар берилди.
7 (113).png
6 (146).png
Шу куни яна вилоятнинг Марҳамат туманида Алтепа маҳалласида ҳам аҳоли ва тадбиркорлар учун учрашув бўлиб ўтди. Учрашувда 30 дан ортиқ фуқаролар қатнашиб, 10 дан ортиқ мурожаатлар тингланди.
14 (17).png
Шундан сўнг “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Умрбек Жуманиязов Тошйўли ва Миришкор маҳаллаларидаги микро лойиҳалар, амалга оширилган ишлар ва аҳоли муаммоларини ўрганди.
11 (38).png
19 (6).png
Мамлакатимизда тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш, кичик бизнес ва хусусий секторни ривожлантириш орқали аҳоли бандлигини таъминлаш ва турмуш даражасини ошириш давлат сиёсатининг устувор йўналишларидан бири ҳисобланади. Ана шу ислоҳотларда Микрокредитбанк тадбиркорликни ҳар томонлама рағбатлантириш, мавжуд муаммоларни жойида ҳал этиш, янги имкониятлар яратишда доим хизматга шай, десак адашмаймиз.

Proposals from residents and entrepreneurs were heard in Andijan.
Meetings held today in the regions with entrepreneurs and the population are another vivid confirmation of the attention paid in Uzbekistan to the development of entrepreneurship, ensuring employment and generating income for the population.
3 (204).png4 (176).png
For this purpose, on October 21, a regular meeting with residents and entrepreneurs was held in the Uyghur mahalla of the Pakhtaabad district of the Andijan region, headed by the Deputy Chairman of the Board of JSCB "Microcreditbank" Umrbek Jumaniyazov.
23 (2).png
10 (59).png
More than 30 citizens participated in the meeting, more than 15 appeals were heard, and instructions were given to those responsible for their implementation in a short time.
7 (113).png
6 (146).png
On the same day, a meeting of residents and entrepreneurs was held in the Altepa mahalla of the Markhamat district of the region. More than 30 citizens participated in the meeting, and more than 10 appeals were heard.
14 (17).png
Then, the Deputy Chairman of the Management Board of JSCB "Microcreditbank" Umrbek Jumaniyazov studied micro-projects, the work done, and the problems of the population in the "Toshyo'li" and "Mirishkor" mahallas.
11 (38).png
19 (6).png
In our country, supporting entrepreneurship, ensuring employment and raising the standard of living of the population through the development of small business and the private sector is one of the priority areas of state policy. In these reforms, we will not be mistaken if we say that Mikrokreditbank is always ready to assist in comprehensively stimulating entrepreneurship, solving existing problems on the spot, and creating new opportunities.