Банк мутасаддилари Бухородаги ишлаб чиқариш ва агрологистика лойиҳаларини ўргандилар
Микрокредитбанк мутасаддилари томонидан Бухоро вилоятидаги қатор тадбиркорлик субъектлари фаолияти ўрганилиб, уларнинг ишлаб чиқариш қувватини ошириш ва молиявий эҳтиёжларини қўллаб-қувватлаш масалалари муҳокама қилинди.
Жумладан, Ромитан туманида фаолият юритаётган “Урганжиёнлик Ҳайдар Ота” МЧЖда амалга оширилаётган қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини сақлашга мўлжалланган замонавий музлатгичли омборхона лойиҳаси билан танишилди. Лойиҳа доирасида омборхона қувватини йилига 850 тоннадан 1 800 тоннага етказиш, 20 та янги иш ўрни яратиш ҳамда ҳудудда агрологистика инфратузилмасини янада ривожлантириш режалаштирилган.
photo_2026-08-05_18-43-30.jpg
photo_2026-08-05_18-44-49.jpg
Шунингдек, банк мутасаддилари Бухоро шаҳридаги “Премиум Наполеон” МЧЖ фаолиятини ҳам ўргандилар. Корхонада 20 нафардан ортиқ ходим меҳнат қилиб, 40 дан зиёд турдаги қандолат ва ширинлик маҳсулотлари ишлаб чиқарилмоқда.
Ўрганишлар давомида корхонанинг тайёр маҳсулотларни харидорларга тезкор ва сифатли етказиб бериш имкониятларини кенгайтириш мақсадида қўшимча махсус жиҳозланган юк автотранспорт воситаларини харид қилиш учун 1 млрд сўм миқдорида кредит маблағига эҳтиёж мавжудлиги аниқланди. Мазкур эҳтиёжни қисқа муддатларда қоплаш ва кредит маблағини ажратиш юзасидан тегишли чораларни кўришга келишиб олинди.
photo_2026-08-05_18-38-56.jpg
photo_2026-08-05_18-40-58.jpg
photo_2026-08-05_18-41-42.jpg
Банк мутасаддилари бундай лойиҳаларни қўллаб-қувватлаш ҳудудларда ишлаб чиқариш қувватини ошириш, янги иш ўринлари яратиш ҳамда тадбиркорликни янада ривожлантиришга хизмат қилишини таъкидладилар.

Officials of Microcreditbank studied the activities of several business entities in the Bukhara region and discussed issues of increasing their production capacity and supporting their financial needs.
In particular, he got acquainted with the project of a modern refrigerated warehouse for the storage of agricultural products, which is being implemented in the LLC "Urganjiyonlik Haydar Ota" operating in the Romitan district. Within the framework of the project, it is planned to increase the storage capacity from 850 to 1,800 tons per year, create 20 new jobs, and further develop the agrologistics infrastructure in the region.
photo_2026-08-05_18-43-30.jpg
photo_2026-08-05_18-44-49.jpg
Bank officials also studied the activities of "Premium Napoleon" LLC in Bukhara. The enterprise employs more than 20 people and produces more than 40 types of confectionery and sweets.
During the study, it was established that the enterprise needs a loan of 1 billion soums to purchase additional specially equipped trucks in order to expand the company's capabilities for the rapid and high-quality delivery of finished products to customers. An agreement was reached to take appropriate measures to cover this need in the shortest possible time and to allocate credit funds.
photo_2026-08-05_18-38-56.jpg
photo_2026-08-05_18-40-58.jpg
photo_2026-08-05_18-41-42.jpg
Bank officials noted that supporting such projects will contribute to increasing production capacity in the regions, creating new jobs, and further developing entrepreneurship.