Банк мутасаддилари Бухородаги ишлаб чиқариш ва агрологистика лойиҳаларини ўргандилар
Микрокредитбанк мутасаддилари томонидан Бухоро вилоятидаги қатор тадбиркорлик субъектлари фаолияти ўрганилиб, уларнинг ишлаб чиқариш қувватини ошириш ва молиявий эҳтиёжларини қўллаб-қувватлаш масалалари муҳокама қилинди.
Жумладан, Ромитан туманида фаолият юритаётган “Урганжиёнлик Ҳайдар Ота” МЧЖда амалга оширилаётган қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини сақлашга мўлжалланган замонавий музлатгичли омборхона лойиҳаси билан танишилди. Лойиҳа доирасида омборхона қувватини йилига 850 тоннадан 1 800 тоннага етказиш, 20 та янги иш ўрни яратиш ҳамда ҳудудда агрологистика инфратузилмасини янада ривожлантириш режалаштирилган.
photo_2026-08-05_18-43-30.jpg
photo_2026-08-05_18-44-49.jpg
Шунингдек, банк мутасаддилари Бухоро шаҳридаги “Премиум Наполеон” МЧЖ фаолиятини ҳам ўргандилар. Корхонада 20 нафардан ортиқ ходим меҳнат қилиб, 40 дан зиёд турдаги қандолат ва ширинлик маҳсулотлари ишлаб чиқарилмоқда.
Ўрганишлар давомида корхонанинг тайёр маҳсулотларни харидорларга тезкор ва сифатли етказиб бериш имкониятларини кенгайтириш мақсадида қўшимча махсус жиҳозланган юк автотранспорт воситаларини харид қилиш учун 1 млрд сўм миқдорида кредит маблағига эҳтиёж мавжудлиги аниқланди. Мазкур эҳтиёжни қисқа муддатларда қоплаш ва кредит маблағини ажратиш юзасидан тегишли чораларни кўришга келишиб олинди.
photo_2026-08-05_18-38-56.jpg
photo_2026-08-05_18-40-58.jpg
photo_2026-08-05_18-41-42.jpg
Банк мутасаддилари бундай лойиҳаларни қўллаб-қувватлаш ҳудудларда ишлаб чиқариш қувватини ошириш, янги иш ўринлари яратиш ҳамда тадбиркорликни янада ривожлантиришга хизмат қилишини таъкидладилар.

Обновление: 6 августа 2026, 10:59
Ответственные лица Микрокредитбанка изучили деятельность ряда субъектов предпринимательства в Бухарской области, обсудили вопросы увеличения их производственных мощностей и поддержки финансовых потребностей.
В частности, они ознакомились с проектом современного холодильного склада для хранения сельскохозяйственной продукции, реализуемого в ООО "Урганжиёнлик Хайдар ота," действующем в Ромитанском районе. В рамках проекта планируется увеличить мощность склада с 850 до 1800 тонн в год, создать 20 новых рабочих мест и развивать агрологистическую инфраструктуру в регионе.
photo_2026-08-05_18-43-30.jpg
photo_2026-08-05_18-44-49.jpg
Ответственные лица банка также изучили деятельность ООО "Premium Napoleon" в Бухаре. На предприятии трудятся более 20 человек, производится более 40 видов кондитерских изделий.
В ходе изучения выявлена потребность в кредитах в размере 1 млрд сумов для приобретения дополнительных специально оборудованных грузовых автотранспортных средств с целью расширения возможностей предприятия по оперативной и качественной доставке готовой продукции покупателям. Достигнута договоренность о принятии соответствующих мер по покрытию этой потребности в кратчайшие сроки и выделению кредитных средств.
photo_2026-08-05_18-38-56.jpg
photo_2026-08-05_18-40-58.jpg
photo_2026-08-05_18-41-42.jpg
Ответственные лица банка отметили, что поддержка подобных проектов будет способствовать увеличению производственных мощностей в регионах, созданию новых рабочих мест и дальнейшему развитию предпринимательства.