Бухоро шаҳрида аҳолини хатловдан ўтказиш штаби ташкил этилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025 йил 19-сентабрдаги ПФ–173-сонли Фармони ижросини таъминлаш доирасида “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси О.Бутаевга бириктирилган Бухоро вилояти Бухоро шаҳрида 3-4 ноябрь кунлари аҳолини хатловдан ўтказиш штаби ташкил этилди.
Шунингдек, Бухоро шаҳридаги 65 та маҳалладаги аҳолини рўйхатга олиш учун ҳисоб участкалари фаолияти йўлга қўйилди.
1 (213).png
Шу куни маҳалла еттилигига ЗООМ орқали фармон ижроси тушунтирилди ва қилинажак ишлар ҳамда масалаларни ижобий ҳал этиш борасида амалий ёрдам кўрсатиш бўйича масъулларга топшириқ берилди.
3 (215).png
Таъкидлаш керакки, аҳолини рўйхатга олишда бугун маҳалла еттилигидан фаоллик талаб этилмоқда.
Маълумот учун, аҳолини рўйхатга олиш аҳоли сони, жинси ва ёш таркиби, яшаш шароити ва миграциясининг тўлиқ тасвирини шакллантиради. БМТ аҳолини камида 10 йилда бир марта рўйхатга олишни тавсия қилади.
17 апрел 2026
Дам олиш кунлари ҳам банк хизматлари ишлайди.
18 ва 19 апрель (шанба ва якшанба) кунлари айрим навбатчи банк офислари ва хизмат кўрсатиш марказлари ишлайди

В Бухаре создан штаб по проведению переписи населения
В рамках исполнения Указа Президента Республики Узбекистан от 19 сентября 2025 года No УП-173, 3-4 ноября в городе Бухара Бухарской области, закрепленный за Председателем Правления АКБ "Микрокредитбанк" О. Бутаевым, был создан штаб по проведению переписи населения.
Также налажена деятельность учетных участков для переписи населения в 65 махаллях города Бухары.
1 (213).png
В тот же день махаллинской семерке через ZOOM было разъяснено исполнение указа, и ответственным лицам было поручено оказать практическую помощь в положительном решении предстоящей работы и вопросов.
3 (215).png
Следует отметить, что сегодня от махаллинской семерки требуется активность при проведении переписи населения.
Для справки, перепись населения формирует полную картину численности, половозрастного состава, условий жизни и миграции населения. ООН рекомендует проводить перепись населения не реже одного раза в 10 лет.