Бухоро шаҳрида аҳолини хатловдан ўтказиш штаби ташкил этилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025 йил 19-сентабрдаги ПФ–173-сонли Фармони ижросини таъминлаш доирасида “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси О.Бутаевга бириктирилган Бухоро вилояти Бухоро шаҳрида 3-4 ноябрь кунлари аҳолини хатловдан ўтказиш штаби ташкил этилди.
Шунингдек, Бухоро шаҳридаги 65 та маҳалладаги аҳолини рўйхатга олиш учун ҳисоб участкалари фаолияти йўлга қўйилди.
1 (213).png
Шу куни маҳалла еттилигига ЗООМ орқали фармон ижроси тушунтирилди ва қилинажак ишлар ҳамда масалаларни ижобий ҳал этиш борасида амалий ёрдам кўрсатиш бўйича масъулларга топшириқ берилди.
3 (215).png
Таъкидлаш керакки, аҳолини рўйхатга олишда бугун маҳалла еттилигидан фаоллик талаб этилмоқда.
Маълумот учун, аҳолини рўйхатга олиш аҳоли сони, жинси ва ёш таркиби, яшаш шароити ва миграциясининг тўлиқ тасвирини шакллантиради. БМТ аҳолини камида 10 йилда бир марта рўйхатга олишни тавсия қилади.
17 апрел 2026
Дам олиш кунлари ҳам банк хизматлари ишлайди.
18 ва 19 апрель (шанба ва якшанба) кунлари айрим навбатчи банк офислари ва хизмат кўрсатиш марказлари ишлайди

A population census headquarters has been established in Bukhara.
Within the framework of ensuring the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated September 19, 2025 No. UP-173, on November 3-4, a population census headquarters was established in the city of Bukhara, Bukhara region, assigned to the Chairman of the Management Board of JSCB "Microcreditbank" O.Butaev.
Also, registration points for the population census have been established in 65 mahallas of the city of Bukhara.
1 (213).png
On the same day, the execution of the decree was explained to the mahalla seven through ZOOM, and responsible persons were instructed to provide practical assistance in the positive resolution of upcoming work and issues.
3 (215).png
It should be noted that today the mahalla seven are required to be active in the population census.
For reference, the population census provides a complete picture of the population size, gender and age structure, living conditions, and migration. The UN recommends conducting a population census at least once every 10 years.
2 December 2025
MKBANK is establishing cooperation with PAYSEND international money transfer.
If you are an MKBANK client, you do not need to visit the bank to send or receive money transfers.
Such events are being held by the Bank's Management Board in all regions of the republic.
1 December 2025
In cooperation with Microcreditbank, "Quva-Agro Star" LLC has launched a new "Mobil-Ko'chatchi" project!