Маълумки, жорий йилнинг 16–18-сентябрь кунлари Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган “Исломий банк тизимини жорий этиш: барқарор молиявий тизим сари ҳаракат” мавзусидаги 20-халқаро шариат олимлари форумида “Микрокредитбанк” АТБ "Gold Partner" сифатида қатнашди.
photo_2025-09-19_17-43-34 (3).jpg
Мулоқотларда банк вакиллари ислом молияси инструментларини банк секторига интеграция қилиш ҳамда соҳада барқарор механизмлар яратиш масалаларини муҳокама қилишди.
photo_2025-09-19_17-43-34.jpg
Ушбу Форумда АҚШ, Яқин Шарқ, Европа, Жануби-Шарқий Осиё ва Марказий Осиёнинг 20 дан зиёд мамлакатларидан келган эксперт ва олимлар иштирок этишди. 19 марта Малайзияда ўтказилган форумга бу йил илк бор Ўзбекистон мезбонлик қилди.

Микрокредитбанк принял активное участие в форуме ISSF-2025
Как известно, АКБ "Микрокредитбанк" принял участие в качестве "Gold Partner" в 20-м Международном форуме ученых шариата на тему "Внедрение исламской банковской системы: движение к устойчивой финансовой системе," который состоялся в Ташкенте 16-18 сентября этого года.
photo_2025-09-19_17-43-34 (3).jpg
В ходе переговоров представители банка обсудили вопросы интеграции инструментов исламского финансирования в банковский сектор и создания устойчивых механизмов в секторе.
photo_2025-09-19_17-43-34.jpg
В форуме приняли участие эксперты и ученые из более чем 20 стран США, Ближнего Востока, Европы, Юго-Восточной Азии и Центральной Азии. В этом году Узбекистан впервые принимал форум, который 19 раз проводился в Малайзии.
photo_2025-09-19_17-43-42.jpg
По итогам форума организаторы особо отметили активное участие представителей Микрокредитбанка в мероприятии.