Микрокредитбанк Машреқ Банк билан Ўзаро англашув меморандумини имзолади
Пойтахтимизда бўлиб ўтган IV Тошкент Халқаро Инвестиция Форуми (ТИИФ 2025) доирасида “Микрокредитбанк” АТБ нуфузли ташкилотлар билан қатор музокаралар олиб борди. Навбатдаги мулоқот БААнинг Машреқ банки вакиллари билан ўтказилди.
Бунинг самараси ўлароқ, Машреқ Банк билан Ўзаро англашув тўғрисидаги меморандуми (Меморандум оф Ундерстандинг (МоУ)) имзоланиб, халқаро молия институтидан 20-30 млн. АҚШ доллари миқдорида тўғридан-тўғри кредит линия жалб қилишга келишиб олинди.
7 (65).png
Та’кидлаш керакки, Микрокредитбанк томонидан хорижий давлатлар ва халқаро рейтинг агентликлари билан ҳамкорлик ўрнатиш бўйича бундай лойиҳалари юртимизда кичик ва ўрта бизнес учун молиявий ресурсларни жалб қилиш, экспорт ва савдо молияси ҳамда халқаро банклар билан корреспондентлик муносабатларини мустаҳкамлашда янги эшикларни очади.

Микрокредитбанк подписывает Меморандум о взаимопонимании с Mashreq Bank
В рамках проходящего в нашей столице IV Ташкентского международного инвестиционного форума (ТМИФ-2025) АКБ «Микрокредитбанк» провел ряд переговоров с влиятельными организациями. Очередная встреча состоялась с представителями Mashreq Bank из ОАЭ.
В результате был подписан Меморандум о взаимопонимании (МОВ) с Mashreq Bank, согласно которому было достигнуто соглашение о привлечении прямой кредитной линии в размере 20–30 млн долларов США от международного финансового института.
7 (65).png
Следует отметить, что подобные проекты Микрокредитбанка по налаживанию сотрудничества с зарубежными странами и международными рейтинговыми агентствами открывают новые возможности в привлечении финансовых ресурсов для субъектов малого и среднего бизнеса нашей страны, укреплении экспортного и торгового финансирования, корреспондентских отношений с международными банками.