Микрокредитбанк Машреқ Банк билан Ўзаро англашув меморандумини имзолади
Пойтахтимизда бўлиб ўтган IV Тошкент Халқаро Инвестиция Форуми (ТИИФ 2025) доирасида “Микрокредитбанк” АТБ нуфузли ташкилотлар билан қатор музокаралар олиб борди. Навбатдаги мулоқот БААнинг Машреқ банки вакиллари билан ўтказилди.
Бунинг самараси ўлароқ, Машреқ Банк билан Ўзаро англашув тўғрисидаги меморандуми (Меморандум оф Ундерстандинг (МоУ)) имзоланиб, халқаро молия институтидан 20-30 млн. АҚШ доллари миқдорида тўғридан-тўғри кредит линия жалб қилишга келишиб олинди.
7 (65).png
Та’кидлаш керакки, Микрокредитбанк томонидан хорижий давлатлар ва халқаро рейтинг агентликлари билан ҳамкорлик ўрнатиш бўйича бундай лойиҳалари юртимизда кичик ва ўрта бизнес учун молиявий ресурсларни жалб қилиш, экспорт ва савдо молияси ҳамда халқаро банклар билан корреспондентлик муносабатларини мустаҳкамлашда янги эшикларни очади.

Rate valid as of 28.07.2026 11:00:00
As part of the IV Tashkent International Investment Forum (TIIF 2025) held in our capital, Mikrokreditbank JSCB held a series of negotiations with influential organizations. The next meeting was held with representatives of the UAE's Mashreq Bank.
As a result, a Memorandum of Understanding (MoU) was signed with Mashreq Bank, agreeing to attract a direct credit line of 20-30 million US dollars from the international financial institution.
7 (65).png
It should be noted that such projects by Microcreditbank to establish cooperation with foreign countries and international rating agencies open new doors in attracting financial resources for small and medium-sized businesses in our country, strengthening export and trade finance, and correspondent relations with international banks.