Янгилаш: 15 апрел 2026, 09:14
"Микрокредитбанк" АТБ томонидан ижтимоий тармоқларда тарқалган мурожаат юзасидан қуйидагилар маълум қилинади.
Мурожаатда келтирилган ҳолатлардан фарқли ўлароқ, фуқаро Ҳамидов Ислом Илҳом ўғлига банк томонидан кредит маблағлари ажратилган:
• 2026 йил 26 февраль куни 10 млн сўм (оилавий тадбиркорлик – чорвачилик йўналишида);
• 2026 йил 18 март куни 40 млн сўм (“Менинг маҳаллам” дастури доирасида).
Шунингдек, мазкур ҳолат юзасидан мижоз билан бевосита мулоқот ўтказилди. Суҳбат давомида у банк фаолияти юзасидан ҳеч қандай эътирози йўқлигини билдирган ҳамда ижтимоий тармоқларда тарқалган мурожаат унинг номидан бошқа шахс томонидан юборилганини маълум қилган.
Микрокредитбанк томонидан барча хизматлар амалдаги қонунчилик асосида, очиқ ва шаффоф тарзда амалга оширилади. Банк учун ҳар бир мижознинг ишончи ва манфаатлари устувор ҳисобланади.

Официальное отношение к обращению
В отличие от обстоятельств, изложенных в обращении, банком были выделены кредитные средства гражданину Хамидову Ислому Ильхому угли:
• 26 февраля 2026 года - 10 млн сумов (семейное предпринимательство - в направлении животноводства);
• 18 марта 2026 года 40 млн сумов (в рамках программы "Моя махалля").
Также был проведен прямой диалог с клиентом по данному вопросу. В ходе беседы он заявил, что не имеет претензий к деятельности банка, и сообщил, что обращение, распространенное в социальных сетях, было отправлено от его имени другим лицом.
Микрокредитбанк оказывает все услуги на основе действующего законодательства, открыто и прозрачно. Для банка приоритетными являются доверие и интересы каждого клиента.