Шу муқаддас байроқ остида…
18 ноябрь – Ўзбекистон Республикаси Давлат байроғи қабул қилинган кун муносабати билан Бош офис ходимлари учун “Бир Ватан, бир эл, бир байроқ” шиори остида маданий-маърифий тадбир ташкил этилди.
1b360b98-841b-4863-b1e8-e7ac233fb61f.png
Тадбирни Бошқарув раиси ўринбосари И.Джуманиязов очиб, Ўзбекистон Республикаси Давлат байроғи қабул қилинганлигининг 34 йиллиги билан барча ходимларни қутлади. Давлатимиз байроғи миллий ғуруримиз, юртимиз суверенитетининг муқаддас рамзи эканлигини, бу сана халқимизнинг озодлик йўлидаги собитқадамлиги, мустақиллик йўлидаги қатъий иродаси ва келажак сари ёрқин ишончининг тимсоли бўлганини таъкидлади.
5eec7284-2325-40ef-abaf-fff817b50bbd.png
Давлат байроғимиз – бу оддий бир мато эмас. У халқимизнинг руҳи, юртимизнинг шону-шуҳрати, миллий ғуруримизнинг абадий рамзидир! Бугун байроғимиз нафақат юртимиз осмонида, балки дунёнинг энг нуфузли минбарларида, халқаро майдон ва мусобақаларда, дипломатик саҳналарда юксак эҳтиром билан ҳилпираб келмоқда.
f1dacaf7-e673-464f-9aae-215a9adb6b56.png
Байроғимиз доимо баланд ҳилпираб, халқимиз бирлиги, тинчлиги ва фаровонлигини намоён этиб тураверсин!
10 август 2026
Банк фуқаролардан кредит маблағлари ечиб олиш масаласини қонунчиликда белгиланган тартибда ўрганмоқда
Шу ўринда таъкидлаш лозимки, банк томонидан кредит маблағлари амалдаги тартиб ва тегишли ҳужжатлар асосида ажратилган.
Техник муаммоларга онлайн ечим!
Энди МАВРИД иловасида 24/7 онлайн ариза қолдириш имконияти мавжуд
7 август 2026
МКБАНКда банк тизими ислоҳотлари ва янги ривожланиш босқичи мавзусида матбуот анжумани ташкил этилди
Бугун банк томонидан иккиламчи бозордан уй-жой сотиб олиш учун 21,55 фоиздан бошлаб ипотека кредитлари ажратилиши йўлга қўйилди.

Under this sacred banner...
On November 18 - the Day of the Adoption of the State Flag of the Republic of Uzbekistan, a cultural and educational event was organized for the staff of the Main Office under the motto "One Motherland, One People, One Flag."
1b360b98-841b-4863-b1e8-e7ac233fb61f.png
The event was opened by the Deputy Chairman of the Board, I. Jumaniyazov, who congratulated all employees on the 34th anniversary of the adoption of the State Flag of the Republic of Uzbekistan. He emphasized that the state flag is a sacred symbol of our national pride, our country's sovereignty, and that this date has become a symbol of our people's resilience on the path to freedom, strong will for independence, and bright faith in the future.
5eec7284-2325-40ef-abaf-fff817b50bbd.png
Our state flag is not just fabric. This is the spirit of our people, the glory of our country, the eternal symbol of our national pride! Today, our flag flies with great respect not only in the sky of our country, but also at the most prestigious international platforms and competitions, on diplomatic arenas.