Eksportyor tadbirkorlarga zamonaviy va tezkor yechimlar taklif qilinmoqda
Mikrokreditbank mas'ullari tomonidan Farg‘ona viloyatida qishloq xo‘jaligi va bog‘dorchilik mahsulotlarini eksport qilayotgan tadbirkorlar bilan uchrashuvlar tashkil etilmoqda.
2 (44).png
Jumladan:
Eksportga faktoringi xizmati – bu orqali eksport qilingan mahsulotlar uchun to‘lovlarni kutib o‘tirmasdan, qisqa muddatda mablag‘ga ega bo‘lish imkoniyati yaratiladi;
Aylanma mablag‘larni tezkor to‘ldirish – bu eksport jarayonida uzluksizlikni ta'minlaydi va eksport hajmini ikki barobarga oshirishga xizmat qiladi.
Tadbirkorlarga individual yondashuv va maslahatlar – bank mutaxassislari tomonidan har bir eksportyorning ehtiyojidan kelib chiqib, moliyaviy dastaklar tavsiya etilmoqda.
4 (42).png
Shuningdek, tadbirkorlar bilan uchrashuvda parrandachilik sohasini rivojlantirish bo‘yicha joriy qilingan faktoring xizmatlari, avzalliklari va undan foydalanish yuzasidan batafsil ma'lumotlar berildi.
17 Mart 2026
Bayram kunlari ham ishlaymiz!
Ayrim bank xizmatlari siz uchun ishlashda davom etadi
16 Mart 2026
Dunyoning istalgan nuqtasiga pul yuborish — endi bir necha daqiqada!
MKBANK va PayPorter orqali 200+ davlatga pul o‘tkazing.
14 Mart 2026
Obod yurtning go‘zal an’anasi hashardir
Navro‘z bayrami arafasida o‘tkazilayotgan ana shunday ezgu tadbirlarda MKBANK jamoasi ham xalqimizning hamjihatligi va bunyodkorlik an’analarini yana bir bor namoyon etdi.

Employees of the microcredit bank organize meetings with entrepreneurs exporting agricultural and fruit and vegetable products in the Fergana region.
Export factoring service - this creates the opportunity to obtain funds in the short term without waiting for payments for exported products;
Rapid replenishment of working capital ensures continuity in the export process and serves to double export volumes.
Individual approach and advice to entrepreneurs - banking specialists recommend financial instruments based on the needs of each exporter.
Also, at the meeting with entrepreneurs, detailed information was provided on the services, advantages, and use of factoring introduced for the development of the poultry industry.