Joriy yilning 26-mart kuni Qashqadaryo viloyati Qarshi shahridagi Turon universitetida “Mikrokreditbank” ATB tashabbusi bilan “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi.
Ochiq muloqotda bank Boshqaruv raisi o‘rinbosari Ibrohimjon Mamadjanov, Turon universiteti prorektori Xamid Saidov yosh tadbirkorlar, talabalar, mahalla yoshlari va faol yoshlar bilan suhbatlashdi.
Uchrashuvda bank xizmatlari, imtiyozli kreditlar, tadbirkorlikni boshlash bo‘yicha amaliy tavsiyalar, moliyaviy savodxonlik va bandlik masalalari muhokama qilindi. Yoshlarning taklif va muammolari tinglandi.
Tashabbuskor yoshlarning takliflarini o'rganish uchun mas'ullarga tegishli topshiriqlar berildi. Bunday uchrashuvlar boshqa hududlarda ham tizimli davom ettiriladi.

On March 26 of this year, a meeting titled "Leader and Youth" was organized at Turon University in Karshi, Kashkadarya region, at the initiative of JSCB "Microcreditbank."
During the open dialogue, Deputy Chairman of the Board of the bank Ibrokhimjon Mamadjanov and Vice-Rector of Turan University Khamid Saidov spoke with young entrepreneurs, students, youth of the mahalla, and active youth.
During the meeting, issues of banking services, preferential loans, practical recommendations for starting a business, financial literacy and employment were discussed. The proposals and problems of young people were heard.
Responsible persons were given appropriate instructions to study the proposals of proactive youth. Such meetings will be systematically continued in other regions as well.