Joriy yilning 26-mart kuni Qashqadaryo viloyati Qarshi shahridagi Turon universitetida “Mikrokreditbank” ATB tashabbusi bilan “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi.
Ochiq muloqotda bank Boshqaruv raisi o‘rinbosari Ibrohimjon Mamadjanov, Turon universiteti prorektori Xamid Saidov yosh tadbirkorlar, talabalar, mahalla yoshlari va faol yoshlar bilan suhbatlashdi.
Uchrashuvda bank xizmatlari, imtiyozli kreditlar, tadbirkorlikni boshlash bo‘yicha amaliy tavsiyalar, moliyaviy savodxonlik va bandlik masalalari muhokama qilindi. Yoshlarning taklif va muammolari tinglandi.
Tashabbuskor yoshlarning takliflarini o'rganish uchun mas'ullarga tegishli topshiriqlar berildi. Bunday uchrashuvlar boshqa hududlarda ham tizimli davom ettiriladi.

Открытый диалог с молодежью Сопротивления!
26 марта текущего года в Университете Турон в городе Карши Кашкадарьинской области по инициативе АКБ "Микрокредитбанк" была организована встреча "Руководитель и молодежь."
В ходе открытого диалога заместитель председателя правления банка Иброхимжон Мамаджанов, проректор Университета Турон Хамид Саидов побеседовали с молодыми предпринимателями, студентами, молодежью махалли и активной молодежью.
На встрече обсуждались вопросы банковских услуг, льготных кредитов, практических рекомендаций по запуску бизнеса, финансовой грамотности и занятости. Были выслушаны предложения и проблемы молодежи.
Ответственным лицам даны соответствующие поручения по изучению предложений инициативной молодежи. Подобные встречи будут системно продолжены и в других регионах.