Bugun yoshlarning davlat va jamiyat hayotida faol ishtirokini kuchaytirish, ularning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash va eng muhimi, ertangi kunimizni yanada mustahkam poydevor asosida qurish yo‘lida muhim ishlar amalga oshirilmoqda.
Samarqand viloyatidagi “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi bunga misol bo‘la oladi.
“Mikrokreditbank” ATB tashabbusi bilan tashkil etilgan “Rahbar va yoshlar” uchrashuvining navbatdagi manzili Samarqand viloyati bo‘ldi. Mazkur uchrashuvda “Mikrokreditbank” ATB Boshqaruv raisi o‘rinbosari Sh.Ibragimova, Mahalla yoshlar yetakchilari va yuzdan ziyod faol yoshlar qatnashdi.
Samimiy ruhda o‘tgan uchrashuvda bank rahbariyati yoshlarni qiziqtirgan savollarga javob berdilar, tadbir ishtirokchilarining taklif va tashabbuslarini tingladilar. Bildirilgan tashabbus va takliflarni o‘rganish hamda ularni kelgusida birgalikda amalga oshirish bo‘yicha ishlarni tashkil etish belgilab olindi.
Shuningdek, bank mahsulotlari, PQ-60 qarori asosida taqdim etilayotgan kreditlar va ajratilgan kreditlarni maqsadli ishlatilishi bo‘yicha ham tushuntirshlar berildi.
Tadbir davomida 30 dan ortiq yoshlar o‘z takliflarini bildirgan bo‘lsa, ularning 6 tasi shu joyning o‘zida hal qilindi. Bu esa davlatimiz rahbari belgilab bergan “Yoshlar – kelajagimiz” tamoyili amalda qanday ishlayotganining yorqin isbotidir.

Сегодня проводится важная работа по усилению активного участия молодежи в жизни государства и общества, поддержке их инициатив и, самое главное, построению нашего будущего на еще более прочном фундаменте.
Примером может служить встреча "Руководитель и молодежь" в Самаркандской области.
Следующим пунктом встречи "Руководитель и молодежь," организованной по инициативе АКБ "Микрокредитбанк," стала Самаркандская область. Во встрече приняли участие заместитель председателя правления АКБ "Микрокредитбанк" Ш.Ибрагимова, лидеры молодежи махалли и более ста активных молодых людей.
На встрече, прошедшей в теплой атмосфере, руководство банка ответило на вопросы молодежи, выслушало предложения и инициативы участников мероприятия. Было решено изучить озвученные инициативы и предложения и организовать работу по их совместной реализации в будущем.
Также были даны разъяснения по банковским продуктам, кредитам, предоставляемым на основании постановления ПП-60, и целевому использованию выделенных кредитов.
В ходе мероприятия более 30 молодых людей высказали свои предложения, 6 из которых были решены на месте. Это является ярким доказательством того, как на практике работает принцип "Молодежь - наше будущее," определенный главой нашего государства.