Bugun yoshlarning davlat va jamiyat hayotida faol ishtirokini kuchaytirish, ularning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash va eng muhimi, ertangi kunimizni yanada mustahkam poydevor asosida qurish yo‘lida muhim ishlar amalga oshirilmoqda.
Samarqand viloyatidagi “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi bunga misol bo‘la oladi.
“Mikrokreditbank” ATB tashabbusi bilan tashkil etilgan “Rahbar va yoshlar” uchrashuvining navbatdagi manzili Samarqand viloyati bo‘ldi. Mazkur uchrashuvda “Mikrokreditbank” ATB Boshqaruv raisi o‘rinbosari Sh.Ibragimova, Mahalla yoshlar yetakchilari va yuzdan ziyod faol yoshlar qatnashdi.
Samimiy ruhda o‘tgan uchrashuvda bank rahbariyati yoshlarni qiziqtirgan savollarga javob berdilar, tadbir ishtirokchilarining taklif va tashabbuslarini tingladilar. Bildirilgan tashabbus va takliflarni o‘rganish hamda ularni kelgusida birgalikda amalga oshirish bo‘yicha ishlarni tashkil etish belgilab olindi.
Shuningdek, bank mahsulotlari, PQ-60 qarori asosida taqdim etilayotgan kreditlar va ajratilgan kreditlarni maqsadli ishlatilishi bo‘yicha ham tushuntirshlar berildi.
Tadbir davomida 30 dan ortiq yoshlar o‘z takliflarini bildirgan bo‘lsa, ularning 6 tasi shu joyning o‘zida hal qilindi. Bu esa davlatimiz rahbari belgilab bergan “Yoshlar – kelajagimiz” tamoyili amalda qanday ishlayotganining yorqin isbotidir.

A meeting "Leader and Youth" was held in Samarkand.
Today, important work is being carried out to strengthen the active participation of young people in the life of the state and society, support their initiatives, and most importantly, build our future on a solid foundation.
An example of this is the "Leader and Youth" meeting in the Samarkand region.
The next address of the "Leader and Youth" meeting, organized at the initiative of JSCB "Microcreditbank," was the Samarkand region. The meeting was attended by the Deputy Chairman of the Management Board of JSCB "Microcreditbank" Sh. Ibragimova, mahalla youth leaders and more than one hundred active youth.
At the meeting, which was held in a cordial atmosphere, the bank's management answered young people's questions and listened to the proposals and initiatives of the event participants. It was determined to study the initiatives and proposals put forward and organize work on their joint implementation in the future.
Explanations were also given on bank products, loans provided on the basis of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PP-60, and the targeted use of allocated loans.
During the event, more than 30 young people expressed their proposals, 6 of which were resolved on the spot. This is a vivid confirmation of how the principle "Youth is our future," defined by the head of our state, works in practice.