Sirdaryoda “Korrupsiyaga birgalikda kurashamiz!” tadbiri oʻtkazildi
Joriy yilning 9-dekabr kuni “Mikrokreditbank” ATB Sirdaryo viloyat hududiy boshqarmasida korrupsiya qarshi kurash, huquqbuzarlik va jinoyatlarning oldini olish bo‘yicha o‘quv-seminar o‘tkazildi.
Tadbirda MKBANKning Sirdaryo viloyati hududiy boshqarma boshlig'i o'rinbosari Sh.Berdimuratov, Guliston shahar prokuraturasi tergovchisi 3-darajali yurist B.Tashbekov korrupsiya jamiyat taraqqiyotiga, adolatga eng katta xavf tug‘diruvchi illat ekanliginamaliy misollar bilan ma’ruza qilishdi.
3.jpg
Tadbir oxirida bankda korrupsiyaga yoki va manfaatlar toʻqnashuviga duch kelganda aloqa kanallari orqali xabar berish imkoni mavjudligi yana bir bor eslatib o‘tildi.
Samimiy va ochiq muloqot ruhda o‘tgan mazkur tadbirlar MKBANK jamoasining huquqiy savodxonligini yanada oshirishda muhim vosita bo‘lib xizmat qilishiga ishonamiz.
17 Dekabr 2025
iPhone 17 Pro yoki pul mukofoti?
UZCARD yana bir “Omadli o‘tkazma” aksiyasini boshladi!
Buxorodagi asalarichilar ko‘chasidan reportaj
“Ota-bobom asalarichilik bilan shug‘ullangan, men ham bu kasbni davom ettirib, mahallamizga foydam tegayotganidan xursandman”, deydi Gʻayrat Iskandarov.
16 Dekabr 2025
MKBANK Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasida!
Bankimiz  “O‘zekspomarkaz”da o'tkazilayotgan Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasida qulay va samarali kredit yechimlari bilan ishtirok etmoqda.

On December 9 of this year, a training seminar on combating corruption, preventing offenses and crimes was held at the Syrdarya regional branch of JSCB "Microcreditbank."
At the event, Sh. Berdimuratov, Deputy Head of the Syrdarya Regional Territorial Department of MKBANK, and B. Tashbekov, an investigator of the Gulistan City Prosecutor's Office, a 3rd-class lawyer, presented a report with practical examples on the most serious threat to the development of society and justice posed by corruption.
At the end of the event, it was once again reminded that the bank has the ability to report corruption or conflicts of interest through communication channels.
We are confident that these events, held in a spirit of sincere and open dialogue, will serve as an important tool for further improving the legal literacy of the MKBANK team.