Sirdaryoda “Korrupsiyaga birgalikda kurashamiz!” tadbiri oʻtkazildi
Joriy yilning 9-dekabr kuni “Mikrokreditbank” ATB Sirdaryo viloyat hududiy boshqarmasida korrupsiya qarshi kurash, huquqbuzarlik va jinoyatlarning oldini olish bo‘yicha o‘quv-seminar o‘tkazildi.
Tadbirda MKBANKning Sirdaryo viloyati hududiy boshqarma boshlig'i o'rinbosari Sh.Berdimuratov, Guliston shahar prokuraturasi tergovchisi 3-darajali yurist B.Tashbekov korrupsiya jamiyat taraqqiyotiga, adolatga eng katta xavf tug‘diruvchi illat ekanliginamaliy misollar bilan ma’ruza qilishdi.
3.jpg
Tadbir oxirida bankda korrupsiyaga yoki va manfaatlar toʻqnashuviga duch kelganda aloqa kanallari orqali xabar berish imkoni mavjudligi yana bir bor eslatib o‘tildi.
Samimiy va ochiq muloqot ruhda o‘tgan mazkur tadbirlar MKBANK jamoasining huquqiy savodxonligini yanada oshirishda muhim vosita bo‘lib xizmat qilishiga ishonamiz.
17 Dekabr 2025
iPhone 17 Pro yoki pul mukofoti?
UZCARD yana bir “Omadli o‘tkazma” aksiyasini boshladi!
Buxorodagi asalarichilar ko‘chasidan reportaj
“Ota-bobom asalarichilik bilan shug‘ullangan, men ham bu kasbni davom ettirib, mahallamizga foydam tegayotganidan xursandman”, deydi Gʻayrat Iskandarov.
16 Dekabr 2025
MKBANK Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasida!
Bankimiz  “O‘zekspomarkaz”da o'tkazilayotgan Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasida qulay va samarali kredit yechimlari bilan ishtirok etmoqda.

9 декабря текущего года в Сырдарьинском областном территориальном управлении АКБ "Микрокредитбанк" был проведен учебный семинар по борьбе с коррупцией, профилактике правонарушений и преступлений.
На мероприятии заместитель начальника Сырдарьинского областного территориального управления МКБАНК Ш.Бердимуратов, следователь прокуратуры города Гулистана, юрист 3-го класса Б.Ташбеков с практическими примерами выступили с докладом о том, что коррупция - это зло, представляющее наибольшую угрозу развитию общества и справедливости.
В конце мероприятия было вновь упомянуто, что банк может сообщить о коррупции или конфликте интересов по каналам связи.
Мы уверены, что эти мероприятия, прошедшие в духе искреннего и открытого диалога, послужат важным инструментом для дальнейшего повышения правовой грамотности коллектива МКБАНК.