Yangilash: 3 Fevral 2023, 15:17
Mikrokreditbankda Konstitutsiyaga kiritilayotgan oʼzgarishlar muhokamasiga bagʼishlangan tadbir boʼlib oʼtdi.
Unda Mikrokreditbank rahbariyati, xodimlari hamda “ZOOM” platformasi orqali hududiy bosh boshqarmalar ishtirok etishdi.
Tadbirda Oʼzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati aʼzosi Gulnora Marufova Konstitutsiyaga kiritilayotgan oʼzgartirishlar yuzasidan maʼruza qildi.
Uchrashuvda Konstitutsiyaga kiritilayotgan oʼzgartirishlar “Inson – jamiyat – davlat” prinsipiga asoslanganligi, milliy konstitutsiyaviy oʼzlikni aks ettirishi va amaldagi Konstitutsiyaning barcha boʼlimlariga tub oʼzgartirishlar kiritishni nazarda tutishi borasida fikrlar bildirildi.
Muhokamalar jarayonida Mikrokreditbank xodimlari ham Konstitutsiyaga kiritilayotgan oʼzgarishlar boʼyicha oʼz fikr va takliflarini bildirdilar.

Update: 3 February 2023, 15:17
It was attended by the management, employees of Mikrokreditbank and regional headquarters through the "ZOOM" platform.
At the event, the member of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, Gulnara Marufova, gave a speech on the amendments to the Constitution.
At the meeting, opinions were expressed that the amendments to the Constitution are based on the principle of "Man - society - state", reflect the national constitutional identity, and imply fundamental changes to all sections of the current Constitution.
During the discussions, the employees of Mikrokreditbank also expressed their opinions and suggestions on the changes made to the Constitution.