Kurs 24.07.2026 11:10:00 holatiga amal qiladi
“Mikrokreditbank” ATB xodimlari Buyuk Britaniyada tashkil etilgan xalqaro o‘quv seminarida ishtirok etdi. Bank tizimida ajratilgan kreditlar samaradorligini baholash hamda moliyalashtirishdan keyingi monitoring jarayonida erta ogohlantirish tizimini joriy etish bugungi kunda bank tizimining ustuvor yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi. Mazkur yo‘nalishda xalqaro standartlar va ilg‘or tajribalarni o‘rganish, shuningdek, zamonaviy axborot texnologiyalarini amaliyotga tatbiq etish muhim ahamiyat kasb etmoqda.
photo_2026-06-18_10-01-51.jpg
Shu munosabat bilan, xalqaro miqyosda o‘quv dasturlarini tashkil etishga ixtisoslashgan MBF Akademiyasi tomonidan Buyuk Britaniyada joriy yilning 6-17- iyun kunlari "Kredit qaytarilishi, uning samaradorligi va ehtimoliy xavflarini erta aniqlash masalalari" hamda 21–30-iyun kunlari  “Ajratilgan kreditlar samaradorligini baholash va moliyalashtirishdan keyingi monitoringni joriy etish” mavzusidagi xalqaro o‘quv seminarlarda MKBANK xodimlari faol ishtirok etdi.
photo_2026-06-18_10-01-48.jpg
Dastur interaktiv mashgʻulotlar, amaliy muhokamalar, davra suhbatlari hamda Oksford universiteti, London moliyaviy markazi va Edinburgga tashriflarni oʻz ichiga oldi. Sertifikatlar bilan taqdirlash marosimi Oʻzbekistonning Londondagi Elchixonasida boʻlib oʻtdi.
Ishtirokchilar Britaniyaning ilgʻor tajribasini oʻrganib, uni Oʻzbekiston moliya sohasida qoʻllash boʻyicha amaliy bilimlarga ega boʻldilar. Ushbu bilim va tajriba mamlakatimiz moliya sektori rivojiga munosib hissa qoʻshishiga ishonamiz.

Сотрудники МКБАНК на международном учебном семинаре в Великобритании
Сотрудники АКБ "Микрокредитбанк" приняли участие в международном учебном семинаре, организованном в Великобритании. Оценка эффективности кредитов, выделенных в банковской системе, и внедрение системы раннего предупреждения в процессе постфинансового мониторинга на сегодняшний день является одним из приоритетных направлений банковской системы. В этом направлении важное значение имеет изучение международных стандартов и передового опыта, а также внедрение в практику современных информационных технологий.
photo_2026-06-18_10-01-51.jpg
В связи с этим сотрудники МКБАНК приняли активное участие в международных учебных семинарах, проведенных Академией MBF, специализирующейся на организации учебных программ на международном уровне, в Великобритании с 6 по 17 июня текущего года на тему "Вопросы возвратности кредита, его эффективности и раннего выявления возможных рисков," а также с 21 по 30 июня - "Оценка эффективности выделенных кредитов и внедрение постфинансового мониторинга."
photo_2026-06-18_10-01-48.jpg
Программа включала интерактивные занятия, практические дискуссии, круглые столы и визиты в Оксфордский университет, Лондонский финансовый центр и Эдинбург. Церемония вручения сертификатов состоялась в Посольстве Узбекистана в Лондоне.
Участники изучили передовой британский опыт и получили практические знания по его применению в финансовой сфере Узбекистана. Мы верим, что эти знания и опыт внесут достойный вклад в развитие финансового сектора нашей страны.