Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 22-noyabrdagi “Teatrlarning jamiyat madaniy hayotidagi ahamiyatini oshirish va ularning faoliyatini yanada qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori ijrosini taʼminlash maqsadida, “Mikrokreditbank” ATB tomonidan xodimlar hamda ularning oila aʼzolari uchun teatrlarga tashriflar amalga oshirilib kelinmoqda.
5 (161).png
3 (191).png
Joriy yilning 27-sentabr sanasida Samarqand viloyat musiqali drama teatrida Mahmudxoʻja Behbudiy hayoti va ijodiga bagʻishlangan spektakl, Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat akademik musiqali teatrida “Ana” spektakli, Buxoro davlat musiqali drama teatrida esa “Buxoroga sayohat” spektakllari tomoshasiga Qoraqalpogʻiston Respublikasi, Buxoro va Samarqand viloyatlaridagi hududiy boshqarmalar, BXO va BXMlarning 100 nafar xodimlari hamda ularning oila aʼzolari tashrif buyurib, dam olish kunlarini mazmunli oʻtkazishdi.
8 (100).png
1 (189).png
Teatr — bu ibrat maktabi. Unda inson nafaqat maʼnaviy ozuqa oladi, balki dunyoqarashi ham kengayadi. Sahnada namoyon etilgan qahramonlar obrazi, ularning hissiyot va ruhiy kechinmalari orqali hayotga boshqacha nuqtayi nazardan qarash imkoniyati tugʻiladi. Bir muddat boʻlsa-da, kundalik tashvishlar unutiladi va tomoshabinlar sahna olamiga shoʻngʻib ketadi.
7 (106).png
2 (193).png
“Mikrokreditbank”ATBda bu kabi maʼnaviy tadbirlar tizimli ravishda davom ettiriladi. Oktabr oyi davomida ham bankning boshqa hududiy boʻlimlari xodimlari uchun teatr spektakllariga tashriflar tashkil etilishi rejalashtirilgan.

Сотрудники МКБАНК в центре духовности
В целях обеспечения исполнения постановления Президента Республики Узбекистан от 22 ноября 2024 года "О мерах по повышению роли театров в культурной жизни общества и дальнейшей поддержке их деятельности" АКБ "Микрокредитбанк" осуществляет посещения театров для сотрудников и членов их семей.
5 (161).png
3 (191).png
27 сентября текущего года в Самаркандском областном музыкально-драматическом театре состоялся спектакль, посвященный жизни и творчеству Махмудходжи Бехбуди, спектакль "Ана" в Каракалпакском государственном академическом музыкальном театре имени Бердаха, а также спектакль "Путешествие в Бухару" в Бухарском государственном музыкально-драматическом театре.
8 (100).png
1 (189).png
Театр - это школа примера. В нем человек не только получает духовную пищу, но и расширяется его кругозор. Через образы героев, представленных на сцене, их эмоциональные и духовные переживания появляется возможность взглянуть на жизнь с другой точки зрения. На какое-то время повседневные заботы забываются, и зрители погружаются в мир сцены.
7 (106).png
2 (193).png
В АКБ "Микрокредитбанк" такие духовные мероприятия будут продолжены на системной основе. В течение октября также планируется организовать посещения театральных спектаклей для сотрудников других региональных отделений банка.