Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 22-noyabrdagi “Teatrlarning jamiyat madaniy hayotidagi ahamiyatini oshirish va ularning faoliyatini yanada qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori ijrosini taʼminlash maqsadida, “Mikrokreditbank” ATB tomonidan xodimlar hamda ularning oila aʼzolari uchun teatrlarga tashriflar amalga oshirilib kelinmoqda.
5 (161).png
3 (191).png
Joriy yilning 27-sentabr sanasida Samarqand viloyat musiqali drama teatrida Mahmudxoʻja Behbudiy hayoti va ijodiga bagʻishlangan spektakl, Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat akademik musiqali teatrida “Ana” spektakli, Buxoro davlat musiqali drama teatrida esa “Buxoroga sayohat” spektakllari tomoshasiga Qoraqalpogʻiston Respublikasi, Buxoro va Samarqand viloyatlaridagi hududiy boshqarmalar, BXO va BXMlarning 100 nafar xodimlari hamda ularning oila aʼzolari tashrif buyurib, dam olish kunlarini mazmunli oʻtkazishdi.
8 (100).png
1 (189).png
Teatr — bu ibrat maktabi. Unda inson nafaqat maʼnaviy ozuqa oladi, balki dunyoqarashi ham kengayadi. Sahnada namoyon etilgan qahramonlar obrazi, ularning hissiyot va ruhiy kechinmalari orqali hayotga boshqacha nuqtayi nazardan qarash imkoniyati tugʻiladi. Bir muddat boʻlsa-da, kundalik tashvishlar unutiladi va tomoshabinlar sahna olamiga shoʻngʻib ketadi.
7 (106).png
2 (193).png
“Mikrokreditbank”ATBda bu kabi maʼnaviy tadbirlar tizimli ravishda davom ettiriladi. Oktabr oyi davomida ham bankning boshqa hududiy boʻlimlari xodimlari uchun teatr spektakllariga tashriflar tashkil etilishi rejalashtirilgan.

MKBANK employees at the center of spirituality
In order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated November 22, 2024 "On Measures to Increase the Importance of Teaters in the Cultural Life of Society and Further Support Their Activities," JSCB "Microcreditbank" is conducting visits to theaters for employees and their family members.
5 (161).png
3 (191).png
On September 27 of this year, a performance dedicated to the life and work of Mahmudkhoja Behbudi was staged at the Samarkand Regional Musical Drama Theater, the performance of "Ana" at the Berdakh Karakalpak State Academic Musical Theater, and the performance of "Journey to Bukhara" at the Bukhara State Musical Drama Theater.
8 (100).png
1 (189).png
Theater is a school of example. In it, a person not only receives spiritual nourishment, but also expands their worldview. Through the images of the characters depicted on stage, their emotions and emotional experiences, it becomes possible to look at life from a different point of view. For a while, everyday worries are forgotten, and the audience immerses itself in the world of the stage.
7 (106).png
2 (193).png
Such spiritual events will be systematically continued at JSCB "Microcreditbank." During October, visits to theatrical performances are also planned for employees of other regional branches of the bank.
7 August 2026
MKBANK held a press conference on the reforms of the banking system and the new stage of development
Today, the bank has launched the allocation of mortgage loans starting from 21.55 percent for the purchase of housing on the secondary market.