Namangan viloyatida “Mikrokreditbank” ATB tomonidan “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Unda “Mikrokreditbank” ATB Boshqaruv raisi o‘rinbosari I.Mamadjanov, hokimlik vakillari va 200 nafardan ortiq yoshlar ishtirok etdi.
photo_2025-09-15_10-21-06 (3).jpg
Bu uchrashuv oddiy muloqot emas, balki yoshlar ovozini tinglash, ularning qalbidagi orzularini, hayotiy rejalarini eshitish va ertangi kunini birgalikda tasavvur qilish maydoniga aylandi.
Yoshlar o‘z g‘oyalari, startap tashabbuslari va rejalarini ishonch bilan taqdim etishdi. Har bir fikr – ertangi kun uchun yo‘l xaritasi, har bir taklif – yangi imkoniyat eshigi sifatida qabul qilindi.
2 (121).png
Uchrashuv davomida 50dan ortiq yoshlarning takliflari eshitildi va 11 nafar yoshning g‘oyalari joyida hal etildi. Shuningdek, tadbir davomida bank mahsulotlari va xizmatlari haqida ham taqdimotlar ko‘rsatilib, bank kreditlaridan foydalanish imkoniyatlari tushuntirildi. Tadbir davomida yoshlar uchun interaktiv savol-javoblar ham o‘tkazildi.
photo_2025-09-15_10-21-06.jpg
Shu bilan birga, uchrashuvda Prezidentimizning PQ-60-sonli qarori mazmun-mohiyati haqida ham batafsil tushuntirish berildi. Qaror yoshlar hayotida yangi sahifa ochadigan, ularga bilim, moliyaviy qo‘llab-quvvatlash va tashabbuslarini kengaytirish imkonini beradigan huquqiy poydevor sifatida taqdim etildi.
photo_2025-09-15_10-09-30 (2).jpg
Bu kabi uchrashuvlar yoshlarga ishonch beradi, ularning orzu va g‘oyalarini reallikka aylantirish uchun zarur kuch-quvvat bag‘ishlaydi. Axir yoshlarni eshitish – kelajakni eshitishdir!

Обновление: 12 ноября 2025, 10:24
В нем приняли участие заместитель председателя правления АКБ "Микрокредитбанк" И.Мамаджанов, представители хокимията и более 200 молодых людей.
photo_2025-09-15_10-21-06 (3).jpg
Эта встреча стала не просто местом общения, а площадкой для того, чтобы услышать голоса молодежи, услышать их мечты, жизненные планы и вместе представить себе завтрашний день.
Молодые люди уверенно представили свои идеи, стартап-инициативы и планы. Каждая идея воспринималась как дорожная карта на завтра, каждое предложение - как дверь к новым возможностям.
2 (121).png
В ходе встречи были заслушаны предложения более 50 молодых людей, а идеи 11 молодых людей были решены на месте. Также в ходе мероприятия были представлены презентации о банковских продуктах и услугах, а также разъяснены возможности использования банковских кредитов. В ходе мероприятия также были проведены интерактивные сессии вопросов и ответов для молодежи.
photo_2025-09-15_10-21-06.jpg
Вместе с тем, на встрече были даны подробные разъяснения о сути и значении Постановления Президента NoПП-60. Постановление было представлено как правовая основа, которая откроет новую страницу в жизни молодежи, позволит ей расширить свои знания, финансовую поддержку и инициативы.
photo_2025-09-15_10-09-30 (2).jpg
Подобные встречи вселяют уверенность в молодежь, придают ей необходимую энергию для воплощения своих мечтаний и идей в реальность. Ведь слушать молодежь - значит слушать будущее!