Zakovat intellektual o'yini: Vazirlik va idoralar o'rtasida Mustaqillik kubogi o'tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34 yilligi munosabati bilan vazirlik va idoralar o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yini bo‘yicha Mustaqillik kubogi tashkil etildi. “Zakovat” tarixida ikkinchi bor o‘tkazilayotgan Mustaqillik kubogida turli davlat tashkilotlari xodimlaridan tuzilgan 80 dan ortiq jamoa o‘zaro bilim va tafakkurlarini sinab ko‘rdi.
MKBANK jamoasi ham ushbu nufuzli musobaqada faol ishtirok etib, o‘z bilim va intellektual salohiyatini namoyon qildi.
Musobaqaning asosiy maqsadi – yoshlarni yangicha fikrlashga, tezkor qaror qabul qilishga va jamoaviy ishlashga o‘rgatishdir.

В связи с 34-й годовщиной Независимости Республики Узбекистан между министерствами и ведомствами организован Кубок Независимости по интеллектуальной игре "Заковат." Более 80 команд, состоящих из сотрудников различных государственных организаций, проверили свои знания и мышление на Кубке Независимости, который проводится во второй раз в истории "Заковат."
Команда МКБАНК также приняла активное участие в этом престижном соревновании, продемонстрировав свои знания и интеллектуальный потенциал.
Основная цель конкурса - научить молодежь мыслить по-новому, быстро принимать решения и работать в команде.