24-oktabr “Mikrokreditbank” ATB tashabbusi bilan navbatdagi “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi Jizzax viloyati Sharof Rashidov tumani hokimligida bo‘lib o‘tdi.
2 (208).png
Tadbirda Boshqaruv raisi o‘rinbosari A.Mustafayev, Kichik biznes departamenti direktori F.G‘aybullayev, Yoshlar ishlari agentligi Jizzax viloyat boshqarmasi boshlig‘i M.Raxmonberdiyev va tadbirkor yoshlar, mahalla yoshlari ishtirok etdi.
13 (23).png
Uchrashuvda 200 nafarga yaqin yoshlar, jumladan, texnikum talabalari faol qatnashdi. Ular bilan moliyaviy savodxonlik, tadbirkorlikni boshlash va bandlikni ta’minlash mavzularida ochiq suhbat o‘tkazildi.
7 (115).png
Shuningdek, mahallalardagi “Og‘ir toifadagi” yoshlarning bandligi, ularni ijtimoiy hayotga faol jalb etish masalalari yuzasidan amaliy tavsiyalar berildi va ularga tadbirkorlikni yo‘lga qo‘yishda yordam berish borasida fikr almashildi.
3 (206).png
Uchrashuvda Boshqaruv raisi o‘rinbosari A.Mustafayev korrupsiyaning jamiyat va iqtisodiyotga salbiy taʼsiri hamda unga qarshi kurashish boʻyicha bankda amalga oshirilayotgan ishlar haqida ham batafsil maʼlumot berib o‘tdi.
Tadbir so‘ngida yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javob olish bilan birga loyihalari bo‘yicha ham fikr almashdi va mas’ullarga ularni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha topshiriqlar berildi.
5 (176).png
Albatta, bugungi uchrashuv yoshlar uchun nafaqat muloqot maydoni, balki yangi bilim va ilhom manbaiga aylandi!

The "Leader and Youth" meeting opens up new opportunities.
On October 24, at the initiative of JSCB "Microcreditbank," the next meeting "Leader and Youth" was held in the khokimiyat of the Sharaf-Rashidov district of the Jizzakh region.
2 (208).png
The event was attended by the Deputy Chairman of the Board A. Mustafayev, Director of the Small Business Department F. Gaybullayev, Head of the Jizzakh Regional Department of the Youth Affairs Agency M. Rakhmonberdiyev, as well as young entrepreneurs and mahalla youth.
13 (23).png
About 200 young people, including students of technical schools, took an active part in the meeting. An open discussion was held with them on the topics of financial literacy, starting a business, and ensuring employment.
7 (115).png
Practical recommendations were also given on the employment of "difficult" youth in mahallas, their active involvement in social life, and an exchange of views took place on assisting them in establishing entrepreneurship.
3 (206).png
At the meeting, the Deputy Chairman of the Management Board, A. Mustafayev, also spoke in detail about the negative impact of corruption on society and the economy, as well as the work being carried out in the bank to combat it.
At the end of the event, young people received detailed answers to their questions, exchanged views on their projects, and responsible persons were given instructions to support them.
5 (176).png
Certainly, today's meeting has become not only a platform for dialogue for young people, but also a source of new knowledge and inspiration!