24-oktabr “Mikrokreditbank” ATB tashabbusi bilan navbatdagi “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi Jizzax viloyati Sharof Rashidov tumani hokimligida bo‘lib o‘tdi.
2 (208).png
Tadbirda Boshqaruv raisi o‘rinbosari A.Mustafayev, Kichik biznes departamenti direktori F.G‘aybullayev, Yoshlar ishlari agentligi Jizzax viloyat boshqarmasi boshlig‘i M.Raxmonberdiyev va tadbirkor yoshlar, mahalla yoshlari ishtirok etdi.
13 (23).png
Uchrashuvda 200 nafarga yaqin yoshlar, jumladan, texnikum talabalari faol qatnashdi. Ular bilan moliyaviy savodxonlik, tadbirkorlikni boshlash va bandlikni ta’minlash mavzularida ochiq suhbat o‘tkazildi.
7 (115).png
Shuningdek, mahallalardagi “Og‘ir toifadagi” yoshlarning bandligi, ularni ijtimoiy hayotga faol jalb etish masalalari yuzasidan amaliy tavsiyalar berildi va ularga tadbirkorlikni yo‘lga qo‘yishda yordam berish borasida fikr almashildi.
3 (206).png
Uchrashuvda Boshqaruv raisi o‘rinbosari A.Mustafayev korrupsiyaning jamiyat va iqtisodiyotga salbiy taʼsiri hamda unga qarshi kurashish boʻyicha bankda amalga oshirilayotgan ishlar haqida ham batafsil maʼlumot berib o‘tdi.
Tadbir so‘ngida yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javob olish bilan birga loyihalari bo‘yicha ham fikr almashdi va mas’ullarga ularni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha topshiriqlar berildi.
5 (176).png
Albatta, bugungi uchrashuv yoshlar uchun nafaqat muloqot maydoni, balki yangi bilim va ilhom manbaiga aylandi!

Встреча "Лидер и молодежь" открывает новые возможности
24 октября в хокимияте Шараф-Рашидовского района Джизакской области по инициативе АКБ "Микрокредитбанк" состоялась очередная встреча "Руководитель и молодежь."
2 (208).png
В мероприятии приняли участие заместитель председателя правления А.Мустафаев, директор Департамента малого бизнеса Ф.Гайбуллаев, начальник Джизакского областного управления Агентства по делам молодежи М.Рахмонбердиев и молодые предприниматели.
13 (23).png
Во встрече приняли активное участие около 200 молодых людей, в том числе студенты техникумов. С ними была проведена открытая беседа о финансовой грамотности, запуске предпринимательства и обеспечении занятости.
7 (115).png
Также были даны практические рекомендации по вопросам занятости "тяжелой категории" молодежи в махаллях, их активного вовлечения в общественную жизнь, а также состоялся обмен мнениями по оказанию им помощи в налаживании предпринимательства.
3 (206).png
На встрече заместитель председателя правления А.Мустафаев также предоставил подробную информацию о негативном влиянии коррупции на общество и экономику, а также о проводимой в банке работе по борьбе с ней.
В конце мероприятия молодые люди получили подробные ответы на интересующие их вопросы, а также обменялись мнениями о своих проектах, и ответственным лицам были даны поручения по их поддержке.
5 (176).png
Безусловно, сегодняшняя встреча стала для молодежи не только площадкой для диалога, но и источником новых знаний и вдохновения!