MKBANK raisi chimboylik tadbirkorlar va aholi bilan uchrashuv o‘tkazdi
Hududlarda mahalla tizimini yanada takomillashtirish, mahallalarda aholi bandligini taʼminlash va daromadli qilish boʻyicha tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
13 (22).png
Ana shu jarayonlar bilan tanishish maqsadida, 22-23-oktabr kunlari “Mikrokreditbank” ATB Boshqaruvi raisi O.Butayev Qoraqalpogʻiston Respublikasi Chimboy tumaniga tashrif buyurdi.
vv1 (4).png
22-oktabr kuni Chimboy tumani hokimligi binosida “Mikrokreditbank” ATB Boshqaruvi raisi O.Butayev tadbirkorlar bilan uchrashuv oʻtkazdi va ularning takliflari, muammolari bilan qiziqdi.
6 (147).png
23-oktabr kuni esa Chimboy tumanidagi “Temirjoʻl” mahallasida hokim yordamchilari, mahalla bankirlari va mahalla agentlari bilan uchrashdi. Shundan so‘ng xonadonlarda amalga oshirilayotgan mikroloyihalar bilan tanishdi va aholi takliflaridan kelib chiqib, masʻullarga zarur topshriqlarni berdi.
vv4 (5).png
vv3 (7).png
Albatta, bu kabi ishlar yurtimizda aholi bandligini taʼminlash, tadbirkorlikni rivojlantirish orqali odamlarning turmush farovonligini yaxshilash xizmat qiladi. Mikrokreditbank jamoasi esa xalq bilan birga boʻlishga, aholini tadbirkorlik orqali daromadli qilishga doimo tayyor.

В регионах проводится системная работа по дальнейшему совершенствованию системы махалли, обеспечению занятости и повышения доходов населения в махаллях.
13 (22).png
В целях ознакомления с этими процессами 22-23 октября Председатель Правления АКБ "Микрокредитбанк" О. Бутаев посетил Чимбайский район Республики Каракалпакстан.
vv1 (4).png
22 октября в здании хокимията Чимбайского района председатель правления АКБ "Микрокредитбанк" О. Бутаев провел встречу с предпринимателями и поинтересовался их предложениями и проблемами.
6 (147).png
23 октября в махалле "Темиржол" Чимбайского района состоялась встреча с помощниками хокима, махаллинскими банкирами и махаллинскими агентами. После этого он ознакомился с реализуемыми микропроектами в домохозяйствах и, исходя из предложений населения, дал необходимые поручения ответственным лицам.
vv4 (5).png
vv3 (7).png
Безусловно, такая работа служит обеспечению занятости населения в нашей стране, повышению благосостояния людей за счет развития предпринимательства. А коллектив "Микрокредитбанка" всегда готов быть с народом, делать население прибыльным за счет предпринимательства.