MKBANK raisi chimboylik tadbirkorlar va aholi bilan uchrashuv o‘tkazdi
Hududlarda mahalla tizimini yanada takomillashtirish, mahallalarda aholi bandligini taʼminlash va daromadli qilish boʻyicha tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
13 (22).png
Ana shu jarayonlar bilan tanishish maqsadida, 22-23-oktabr kunlari “Mikrokreditbank” ATB Boshqaruvi raisi O.Butayev Qoraqalpogʻiston Respublikasi Chimboy tumaniga tashrif buyurdi.
vv1 (4).png
22-oktabr kuni Chimboy tumani hokimligi binosida “Mikrokreditbank” ATB Boshqaruvi raisi O.Butayev tadbirkorlar bilan uchrashuv oʻtkazdi va ularning takliflari, muammolari bilan qiziqdi.
6 (147).png
23-oktabr kuni esa Chimboy tumanidagi “Temirjoʻl” mahallasida hokim yordamchilari, mahalla bankirlari va mahalla agentlari bilan uchrashdi. Shundan so‘ng xonadonlarda amalga oshirilayotgan mikroloyihalar bilan tanishdi va aholi takliflaridan kelib chiqib, masʻullarga zarur topshriqlarni berdi.
vv4 (5).png
vv3 (7).png
Albatta, bu kabi ishlar yurtimizda aholi bandligini taʼminlash, tadbirkorlikni rivojlantirish orqali odamlarning turmush farovonligini yaxshilash xizmat qiladi. Mikrokreditbank jamoasi esa xalq bilan birga boʻlishga, aholini tadbirkorlik orqali daromadli qilishga doimo tayyor.

Chairman of MKBANK held a meeting with entrepreneurs and residents of Chimbay
Systematic work is being carried out in the regions to further improve the mahalla system, ensure employment and generate income for the population.
13 (22).png
In order to familiarize himself with these processes, on October 22-23, the Chairman of the Board of JSCB "Microcreditbank" O.Butaev visited the Chimbay district of the Republic of Karakalpakstan.
vv1 (4).png
On October 22, the Chairman of the Board of JSCB "Microcreditbank" O.Butayev held a meeting with entrepreneurs in the building of the Chimbay district khokimiyat and inquired about their proposals and problems.
6 (147).png
On October 23, a meeting was held in the "Temirzhol" mahalla of the Chimbay district with the khokim's assistants, mahalla bankers, and mahalla agents. After that, he familiarized himself with the micro-projects being implemented in the apartments and, based on the proposals of the population, gave the necessary instructions to the responsible persons.
vv4 (5).png
vv3 (7).png
Certainly, such work contributes to ensuring employment in our country, improving the well-being of people through the development of entrepreneurship. And the team of Microcreditbank is always ready to stand with the people, to make the population profitable through entrepreneurship.