Mamlakatimizda tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash, kichik biznes va xususiy sektorni rivojlantirish orqali aholi bandligini ta’minlash va turmush darajasini oshirish davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi.
Ana shu maqsadda, Samarqand viloyati Paxtachi tumani Sardoba mahallasida “Mikrokreditbank” ATB Boshqaruv raisi o‘rinbosari I.Mamadjanov boshchiligida aholi va tadbirkorlar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Unda Prezidentimizning joriy yil 19-martdagi “Kichik va o‘rta biznesning iqtisodiyotdagi o‘rnini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmoni bilan tadbirkorlar uchun yaratilgan imtiyozlar xususida batafsil ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, tumandagi tadbirkorlar faoliyatini rivojlantirish, ko'proq ish o'rinlari yaratish, yangi loyihalar uchun kreditlar ajratilishi va imtiyozli kreditlardan samarali foydalanish masalalari ham muhokama qilindi.
Uchrashuvda 50 dan ortiq fuqarolar qatnashib, 30 dan ortiq murojaatlar eshitildi va qisqa muddatda bajarish bo‘yicha mas’ullar belgilanib, chora-tadbir ishlab chiqildi.

В нашей стране одним из приоритетных направлений государственной политики является обеспечение занятости и повышение уровня жизни населения путем поддержки предпринимательства, развития малого бизнеса и частного сектора.
С этой целью в махалле Сардоба Пахтачинского района Самаркандской области под руководством заместителя председателя правления АКБ "Микрокредитбанк" И.Мамаджанова состоялась встреча с жителями и предпринимателями.
На ней была представлена подробная информация о льготах, созданных для предпринимателей в соответствии с Указом Президента "О мерах по повышению роли малого и среднего бизнеса в экономике" от 19 марта текущего года.
Также были обсуждены вопросы развития предпринимательской деятельности в районе, создания большего количества рабочих мест, выделения кредитов на новые проекты и эффективного использования льготных кредитов.
Во встрече приняли участие более 50 граждан, было заслушано более 30 обращений, и были определены ответственные за их исполнение в короткие сроки, разработаны меры.