Mamlakatimizda tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash, kichik biznes va xususiy sektorni rivojlantirish orqali aholi bandligini ta’minlash va turmush darajasini oshirish davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi.
Ana shu maqsadda, Samarqand viloyati Paxtachi tumani Sardoba mahallasida “Mikrokreditbank” ATB Boshqaruv raisi o‘rinbosari I.Mamadjanov boshchiligida aholi va tadbirkorlar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Unda Prezidentimizning joriy yil 19-martdagi “Kichik va o‘rta biznesning iqtisodiyotdagi o‘rnini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmoni bilan tadbirkorlar uchun yaratilgan imtiyozlar xususida batafsil ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, tumandagi tadbirkorlar faoliyatini rivojlantirish, ko'proq ish o'rinlari yaratish, yangi loyihalar uchun kreditlar ajratilishi va imtiyozli kreditlardan samarali foydalanish masalalari ham muhokama qilindi.
Uchrashuvda 50 dan ortiq fuqarolar qatnashib, 30 dan ortiq murojaatlar eshitildi va qisqa muddatda bajarish bo‘yicha mas’ullar belgilanib, chora-tadbir ishlab chiqildi.

In our country, supporting entrepreneurship, ensuring employment and raising the standard of living of the population through the development of small business and the private sector is one of the priority areas of state policy.
1280x720 (4).png
For this purpose, a meeting with residents and entrepreneurs was held in the Sardoba mahalla of the Pakhtachinsky district of the Samarkand region, headed by the Deputy Chairman of the Board of JSCB "Microcreditbank" I. Mamajanov.
1280x720 (2).png
At the meeting, detailed information was presented on the benefits created for entrepreneurs by the Presidential Decree "On Measures to Enhance the Role of Small and Medium-Sized Businesses in the Economy" of March 19 of this year.
1280x720 (1).png
Issues of developing the activities of entrepreneurs in the district, creating more jobs, allocating loans for new projects, and the effective use of concessional loans were also discussed.
1280x720 (3).png
More than 50 citizens participated in the meeting, more than 30 appeals were heard, and in a short time, responsible persons were identified and measures were developed.