“Mikrokreditbank” ATB xodimlari Temuriylar tarixi davlat muzeyiga tashrif buyurdilar. Ushbu tashrif bank tizimida maʼnaviy-maʼrifiy ishlar samaradorligini oshirish hamda xodimlarning tarixiy merosimizga boʻlgan qiziqishini yuksaltirish maqsadida tashkil etildi.
Muzeyda xodimlar buyuk sarkarda Amir Temurning hayoti va Temuriylar sulolasi davri madaniyati bilan yaqindan tanishdilar. Marmar bilan bezatilgan devorlar, naqsh va oltin suvi bilan chiroyli qilib ishlangan zallar, 8,5 metr balandlikdagi nurli qandil — bularning barchasi bankimiz xodimlarida katta taassurot qoldirdi.
Amir Temurning davlat boshqaruvi va hayotiy qarashlari har bir sohada ibrat boʻla oladi, xususan “Kuch – adolatda” degan  shiori bank faoliyatida ham oʻziga xos yoʻl-yoʻriq boʻlib xizmat qiladi. Chunki bank tizimida ham adolat, ishonch va masʼuliyat orqali mijozlarga munosib xizmat koʻrsatish asosiy vazifa hisoblanadi. Ushbu sayohat bank xodimlari uchun  maʼnaviy ozuqa bera oldi deb oʻylaymiz.

Была организована экскурсия в Государственный музей истории Темуридов
Сотрудники АКБ "Микрокредитбанк" посетили Государственный музей истории Темуридов. Данный визит был организован с целью повышения эффективности духовно-просветительской работы в банковской системе и повышения интереса сотрудников к нашему историческому наследию.
В музее сотрудники ознакомились с жизнью великого полководца Амира Темура и культурой эпохи династии Темуридов. Стены, украшенные мрамором, красивые залы, украшенные узорами и золотом, светящаяся люстра высотой 8,5 метра - все это произвело большое впечатление на сотрудников нашего банка.
Государственное управление и жизненные взгляды Амира Темура могут служить примером во всех сферах, в частности, девиз "Сила в справедливости" служит своеобразным руководством и в банковской деятельности. Потому что в банковской системе главной задачей является оказание достойных услуг клиентам через справедливость, доверие и ответственность. Мы считаем, что эта поездка дала духовную пищу сотрудникам банка.