Joriy yilning 15 may kuni Mikrokreditbank Sirdaryo viloyat boshqarmasi tomonidan aholi bandligini oshirish va kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha joriy yilning o‘tgan davrida amalga oshirilgan ishlar mavzusida brifing o‘tkaziladi.
Viloyat teleradiokompaniyasida o‘tkaziladigan ushbu Brifingda hududiy boshqarma boshlig‘i o‘rinbosari Nuriddin Abdurasulov mamlakatimizda aholi turmush darajasini oshirish va kambag‘allikni qisqartirish davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan biri hisoblanishi, bu borada Prezidentimizning 2024 yil 16 dekabrdagi videoselektor yig‘ilishida banklar oldiga qo‘ygan vazifalar ijrosi haqida ma'lumot beradi.
25 Mart 2025
Toshkent viloyatiga navbatdagi press-tur tashkil etildi
Bugungi kunda mamlakatimizda parrandachilikka katta eʼtibor qaratilmoqda. Chunki aynan parrandachilik aholini oziq-ovqat mahsulotlari bilan taʼminlanishida asosiy ahamiyat kasb etib, qishloqlarda odamlarning ish bilan band boʻlishiga hissa qoʻshadi.

On May 15 of this year, the Syrdarya Regional Department of Microcreditbank will hold a briefing on the work carried out in the past period of this year to increase employment and reduce poverty.
At this briefing, which will be held at the regional television and radio company, Deputy Head of the Regional Department, Nuriddin Abdurasulov, will provide information on the fact that improving the living standards of the population and reducing poverty in our country is one of the priority areas of state policy, and on the implementation of the tasks set by the President for banks at the videoconference meeting on December 16, 2024.