E’tirozlar isbotini topmadi
Joriy yilning 10-dekabr kuni ijtimoiy tarmoqlarda bank xodimlari nomidan ish haqi pastligi, KPI ko‘rsatkichi qoniqarli emasligi hamda ish vaqtidan tashqari ishga jalb etilish bo‘yicha murojaat e'lon qilindi.
Ma’lum qilamizki, bankda ish haqi va unga tenglashtirilgan to‘lovlar amaldagi mehnat qonunchiligi hamda ish beruvchi va xodim o‘rtasida tuzilgan mehnat shartnomalari asosida to‘liq va o‘z vaqtida amalga oshirib kelinmoqda. Oylik KPI to‘lovlari esa xodimlarning lavozim majburiyatlari va oylik ko‘rsatkichlarni bajarish darajasidan kelib chiqib hisoblanadi.
Shuningdek, oy yakuni bo‘yicha muammoli qarzdorliklarni undirish va bank krediti evaziga olingan mulklarni monitoring qilish vazifasi yuklatilgan xodimlar zaruratdan kelib chiqib joylarda (bank binosidan tashqari) ishga jalb etilishi mumkin.
Murojaat muallifi shaxsi aniqlanmagani sababli qo‘shimcha o‘rganish ishlarini olib borishning imkoni bo‘lmadi.

10 декабря текущего года в социальных сетях от имени сотрудников банка было опубликовано обращение о низкой заработной плате, неудовлетворительном показателе KPI и привлечении к сверхурочной работе.
Сообщаем, что заработная плата и приравненные к ней платежи в банке осуществляются в полном объеме и своевременно на основании действующего трудового законодательства и трудовых договоров, заключенных между работодателем и работником. Ежемесячные выплаты KPI рассчитываются исходя из должностных обязанностей сотрудников и уровня выполнения ими месячных показателей.
Также по мере необходимости на местах (кроме здания банка) могут привлекаться сотрудники, на которых возложена задача по взысканию проблемной задолженности и мониторингу имущества, полученного за счет банковского кредита.
Поскольку личность автора обращения не установлена, провести дополнительное расследование не удалось.