“Mikrokreditbank” ATB Xorazm viloyat hududiy boshqarmasi kadrlar zaxirasi yosh va salohiyatli bitiruvchilar bilan boyitildi
124
Yangilash: 21 Avgust 2025, 10:19
Davlatimiz rahbarining 2025-yil 2-fevraldagi “Oliy taʼlim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga koʻmaklashish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi Qarorida yoshlarning bandligini taʼminlash, ularning mehnat bozoriga integratsiyasini kuchaytirish, shuningdek, xususiy sektor va tijorat banklari ishtirokida kadrlar tayyorlash jarayonini takomillashtirish boʻyicha aniq vazifalar belgilangan.
5 (124).png
Joriy yilning 8-avgust kuni Prezidentimiz raisligida boʻlib oʻtgan kengaytirilgan yigʻilishda ham oliy taʼlim muassasalari bitiruvchilarining bandligini taʼminlash yuzasidan muhim koʻrsatmalar berildi.
Mazkur topshiriqlar ijrosini taʼminlash maqsadida “Mikrokreditbank” ATB tomonidan bitiruvchi yoshlarni ishga qabul qilish va ularni kasbiy tayyorgarlikka yoʻnaltirish boʻyicha amaliy ishlar olib borilmoqda.
4 (125).png
Kuni kecha “Mikrokreditbank” ATB Xorazm viloyat hududiy boshqarmasida Urganch davlat universiteti Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti talabalari va bitiruvchilari uchun suhbat hamda test sinovlari tashkil etildi.
6 (99).png
Onlayn tarzda oʻtkazilgan test sinovlarida 18 nafar bitiruvchilar ishtirok etdi. Saralab olingan 5 nafar yoshlar Mikrokreditbankning Xorazm viloyat hududiy boshqarmasi hamda shahar va tumanlardagi BXMlarda malaka oshirish imkoniyatiga ega boʻldilar.
10 (38).png
Mikrokreditbank yosh mutaxassislarni qoʻllab-quvvatlash, ularning kasbiy rivojlanishi va bank sohasida munosib oʻrin egallashi uchun respublikamizning boshqa hududlarida ham bu kabi amaliy tadbirlarni ettiradi.

Резерв кадров Хорезмского областного территориального управления АКБ "Микрокредитбанк" пополнился молодыми и перспективными выпускниками
Обновление: 21 августа 2025, 10:19
В Постановлении главы нашего государства "О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших образовательных организаций" от 2 февраля 2025 года определены конкретные задачи по обеспечению занятости молодежи, усилению ее интеграции в рынок труда, а также совершенствованию процесса подготовки кадров с участием частного сектора и коммерческих банков.
5 (124).png
На состоявшемся 8 августа текущего года под председательством Президента нашей страны расширенном совещании даны важные поручения по обеспечению занятости выпускников высших образовательных учреждений.
В целях обеспечения выполнения данных поручений АКБ "Микрокредитбанк" проводит практическую работу по трудоустройству выпускников и направлению их на профессиональную подготовку.
4 (125).png
На днях в Хорезмском областном территориальном управлении АКБ "Микрокредитбанк" были организованы собеседования и тестовые испытания для студентов и выпускников факультета социально-экономических наук Ургенчского государственного университета.
6 (99).png
В онлайн-тестировании приняли участие 18 выпускников. Пять отобранных молодых людей получили возможность повысить свою квалификацию в Хорезмском областном управлении Микрокредитбанка, а также в городских и районных центрах обслуживания населения.
10 (38).png
Для поддержки молодых специалистов, их профессионального развития и занятия достойного места в банковской сфере "Микрокредитбанк" проводит аналогичные практические мероприятия и в других регионах республики.