“Mikrokreditbank” ATB Xorazm viloyat hududiy boshqarmasi kadrlar zaxirasi yosh va salohiyatli bitiruvchilar bilan boyitildi
124
Yangilash: 21 Avgust 2025, 10:19
Davlatimiz rahbarining 2025-yil 2-fevraldagi “Oliy taʼlim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga koʻmaklashish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi Qarorida yoshlarning bandligini taʼminlash, ularning mehnat bozoriga integratsiyasini kuchaytirish, shuningdek, xususiy sektor va tijorat banklari ishtirokida kadrlar tayyorlash jarayonini takomillashtirish boʻyicha aniq vazifalar belgilangan.
5 (124).png
Joriy yilning 8-avgust kuni Prezidentimiz raisligida boʻlib oʻtgan kengaytirilgan yigʻilishda ham oliy taʼlim muassasalari bitiruvchilarining bandligini taʼminlash yuzasidan muhim koʻrsatmalar berildi.
Mazkur topshiriqlar ijrosini taʼminlash maqsadida “Mikrokreditbank” ATB tomonidan bitiruvchi yoshlarni ishga qabul qilish va ularni kasbiy tayyorgarlikka yoʻnaltirish boʻyicha amaliy ishlar olib borilmoqda.
4 (125).png
Kuni kecha “Mikrokreditbank” ATB Xorazm viloyat hududiy boshqarmasida Urganch davlat universiteti Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti talabalari va bitiruvchilari uchun suhbat hamda test sinovlari tashkil etildi.
6 (99).png
Onlayn tarzda oʻtkazilgan test sinovlarida 18 nafar bitiruvchilar ishtirok etdi. Saralab olingan 5 nafar yoshlar Mikrokreditbankning Xorazm viloyat hududiy boshqarmasi hamda shahar va tumanlardagi BXMlarda malaka oshirish imkoniyatiga ega boʻldilar.
10 (38).png
Mikrokreditbank yosh mutaxassislarni qoʻllab-quvvatlash, ularning kasbiy rivojlanishi va bank sohasida munosib oʻrin egallashi uchun respublikamizning boshqa hududlarida ham bu kabi amaliy tadbirlarni ettiradi.

Rate valid as of 10.07.2026 11:00:00
The personnel reserve of the Khorezm Regional Territorial Administration of JSCB "Microcreditbank" has been replenished with young and promising graduates.
The Presidential Decree of February 2, 2025, "On Additional Measures to Assist in the Employment of Graduates of Higher Educational Institutions," defines specific tasks for ensuring youth employment, strengthening their integration into the labor market, and improving the personnel training process with the participation of the private sector and commercial banks.
5 (124).png
At the expanded meeting chaired by the President of our country on August 8 of this year, important instructions were given to ensure the employment of graduates of higher educational institutions.
In order to ensure the fulfillment of these instructions, JSCB "Microcreditbank" is carrying out practical work on the employment of graduates and their professional training.
4 (125).png
Recently, an interview and tests were organized for students and graduates of the Faculty of Socio-Economic Sciences of Urgench State University at the Khorezm Regional Territorial Administration of JSCB "Microcreditbank."
6 (99).png
18 graduates took part in the online tests. Five selected young people had the opportunity to improve their qualifications in the Khorezm regional branch of Microcreditbank, as well as in BXMs in cities and districts.
10 (38).png
"Microcreditbank" will continue similar practical measures in other regions of the republic to support young specialists, ensure their professional development and a worthy place in the banking sector.