Mikrokreditbank tomonidan Mikromoliya va faktoring kompaniyalari tashkil etildi
Bank tomonidan mijozlarga koʻrsatilayotgan mikromoliyaviy xizmatlar koʻlamini kengaytirish maqsadida, xorijiy hamkorlar bilan birgalikda “UNA MOLIYA” mikromoliya tashkiloti hamda tadbirkorlarning aylanma mablagʻlari va faoliyatining uzluksizligini taʼminlashga koʻmaklashuvchi “MKB FAKTORING GROUP” masʼuliyati cheklangan jamiyati tashkil etildi.
Ushbu korxonalar oʻz faoliyat yoʻnalishlaridan kelib chiqib, mijozlarga mikromoliya va faktoring xizmatlarini koʻrsatadi.
Shu bilan birga mazkur korxonalarda oʻz yoʻnalishlari boʻyicha doimiy ravishda yangi xizmat turlari joriy qilinib boriladi.

Microcreditbank has established microfinance and factoring companies
In order to expand the scope of microfinance services provided by the bank to clients, a microfinance organization "UNA MOLIYA" and a limited liability company "MKB FAKTORING GROUP" were established in collaboration with foreign partners. The latter aims to support the working capital and ensure the continuity of entrepreneurs' activities.
These enterprises provide microfinance and factoring services to clients based on their respective areas of operation.
Additionally, these companies continuously introduce new types of services within their specific fields.