Mikrokreditbank tomonidan Mikromoliya va faktoring kompaniyalari tashkil etildi
Bank tomonidan mijozlarga koʻrsatilayotgan mikromoliyaviy xizmatlar koʻlamini kengaytirish maqsadida, xorijiy hamkorlar bilan birgalikda “UNA MOLIYA” mikromoliya tashkiloti hamda tadbirkorlarning aylanma mablagʻlari va faoliyatining uzluksizligini taʼminlashga koʻmaklashuvchi “MKB FAKTORING GROUP” masʼuliyati cheklangan jamiyati tashkil etildi.
Ushbu korxonalar oʻz faoliyat yoʻnalishlaridan kelib chiqib, mijozlarga mikromoliya va faktoring xizmatlarini koʻrsatadi.
Shu bilan birga mazkur korxonalarda oʻz yoʻnalishlari boʻyicha doimiy ravishda yangi xizmat turlari joriy qilinib boriladi.

Микрокредитбанком организованы микрофинансовые и факторинговые компании
В целях расширения спектра микрофинансовых услуг, оказываемых банком клиентам, совместно с зарубежными партнерами была создана микрофинансовая организация "UNA MOLIYA", а также общество с ограниченной ответственностью "MKB FAKTORING GROUP," которое содействует обеспечению оборотных средств и непрерывности деятельности предпринимателей.
Эти предприятия, исходя из своих направлений деятельности, оказывают клиентам микрофинансовые и факторинговые услуги.
Вместе с тем на данных предприятиях будут постоянно внедряться новые виды услуг по своим направлениям.