Kurs 24.07.2026 11:10:00 holatiga amal qiladi
“Mikrokreditbank” ATB O‘zbekistondagi tijorat banklari orasida birinchilardan bo‘lib Yevropa Investitsiya Banki bilan qiymati 40 mln yevroga teng memorandum imzoladi
Mikrokreditbank xalqaro maydondagi hamkorlikni yanada mustahkamlash yoʻlida muhim tashabbusni amalga oshirdi. Joriy yilning 3-4-aprel kunlari Samarqand shahrida oʻtkazilgan "Markaziy Osiyo - Yevropa Ittifoqi" birinchi sammiti doirasida “Mikrokreditbank” ATB Yevropa Investitsiya Banki bilan memorandum imzoladi.
1 (20).png
Ta'kidlash kerakki, Yevropa Investitsiya Banki bilan hamkorlik Mikrokreditbankning xalqaro maydondagi ishonchliligini oshirib, uni global investorlar uchun yanada jozibador moliyaviy institutga aylantiradi. Bu esa bank uchun yangi strategik sheriklik imkoniyatlarini ochadi.
Shuningdek, "Mikrokreditbank" ATB ushbu memorandum orqali ESG (Ekologik, Ijtimoiy va Korporativ boshqaruv) tamoyillariga muvofiq faoliyat yuritish borasidagi saʼy-harakatlarini kuchaytiradi. Bank tomonidan barqaror rivojlanishga qaratilgan moliyaviy mahsulotlar va xizmatlar taklif etilishi, mintaqadagi ekologik va ijtimoiy barqarorlikka ijobiy taʼsir koʻrsatishi kutilmoqda.
2 (20).png
Memorandum Mikrokreditbank uchun Yevropa Ittifoqi hukumatlari va xalqaro donor tashkilotlari bilan hamkorlikda turli loyihalarni amalga oshirish imkonini taqdim etadi.
Bunday tashabbuslar bankning xalqaro hamkorlar bilan yanada yaqin ishlashiga, yangi moliyaviy dasturlarda ishtirok etishiga yoʻl ochadi.

JSCB "Mikrokreditbank" was one of the first commercial banks in Uzbekistan to sign a memorandum worth 40 million euros with the European Investment Bank
Microcreditbank has taken an important initiative to further strengthen cooperation in the international arena. On April 3-4 of this year, as part of the first Central Asia - European Union summit held in Samarkand, JSCB "Microcreditbank" signed a memorandum with the European Investment Bank.
1 (20).png
It should be noted that cooperation with the European Investment Bank will increase the credibility of Microcreditbank in the international arena, making it a more attractive financial institution for global investors. This will open up new strategic partnership opportunities for the bank.
Also, through this memorandum, Mikrokreditbank JSCB will strengthen its efforts to operate in accordance with the principles of ESG (Environmental, Social and Corporate Governance). The bank is expected to offer financial products and services aimed at sustainable development and have a positive impact on environmental and social stability in the region.
2 (20).png
The Memorandum provides an opportunity for the Microcredit Bank to implement various projects in partnership with European Union governments and international donor organizations.
Such initiatives pave the way for the bank to work more closely with international partners and participate in new financial programs.