"Mikrokreditbank" ATB tashabbusi bilan xotin-qizlar tadbirkorligini qo‘llab-quvvatlash, ularning moliyaviy savodxonligini oshirish yuzasidan xorijiy hamkor tashkilotlar bilan bir qator ishlar amalga oshirilmoqda. Jumladan, joriy yilning 1-aprel kuni BMT Taraqqiyot dasturining O‘zbekistondagi doimiy vakolatxonasi rahbari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Samimiy tarzda o‘tgan uchrashuvda ikki tomonning takliflari tinglanib, 2025-yilda yurtimizdagi xotin-qizlarning bandligini ta'minlash, ularni bosqichma-bosqich biznes sohasida o‘qitish va loyihalarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha hamkorlik qilishga kelishib olindi.
Bundan tashqari, oilaviy tadbirkorlik va xotin-qizlar uchun grand mablag‘lari ajratish yuzasidan ham atroflicha fikr almashildi. Bundan ko‘zlangan maqsad, hududlardagi ishsiz xotin-qizlarning bandligini ta'minlash va ularni tadbirkorlik yo‘nalishida qo‘llab-quvvatlash, desak adashmaymiz.

В МКБАНКе прошла встреча с представителями постоянного представительства Программы развития ООН в Узбекистане
Обновление: 2 апреля 2025, 19:53
По инициативе АТБ «Микрокредитбанк» с зарубежными партнерскими организациями проводится ряд мероприятий по поддержке женского предпринимательства и повышению их финансовой грамотности. В частности, 1 апреля текущего года состоялась встреча с главой постоянного представительства Программы развития ООН в Узбекистане.
photo_2025-04-02_14-15-49 (3).jpg
В ходе теплой встречи были выслушаны предложения обеих сторон и достигнута договоренность о сотрудничестве по обеспечению занятости женщин в нашей стране в 2025 году, постепенному их обучению в сфере бизнеса и поддержке их проектов.
photo_2025-04-02_14-15-49.jpg
Кроме того, состоялся подробный обмен мнениями по вопросам семейного предпринимательства и выделения крупных средств для женщин. Можно с уверенностью сказать, что целью этого является обеспечение занятости безработных женщин в регионах и поддержка их в направлении предпринимательства.