Stol tennisi bo‘yicha “Boshqaruv raisi kubogi – 2025” musobaqasi g‘oliblari aniqlandi
Bankda sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, xodimlar o‘rtasida do‘stona muhitni mustahkamlash hamda ularning dam olish kunlarini mazmunli o‘tkazish maqsadida yana sport turi bo‘yicha musobaqa tashkil etildi.
Poytaxtimizdagi  “X pro” sport markazida MKBANK xodimlari uchun o‘tkazilgan stol tennisi bo‘yicha “Boshqaruv raisi kubogi – 2025” musobaqasi qiziqarli va shiddatli bellashuvlarga boy o‘tdi.
Ishtirokchilar o‘z mahoratini namoyish qilib, sport ruhida bahs olib borishdi. Yakunda ayollar va erkaklar orasida g‘oliblar aniqlandi:
Erkaklar o‘rtasida:
1-o‘rin – Qurbonov Anvar Karim o‘g‘li (Risk menejment departamenti)
2-o‘rin – Ergashev Nurbek Xoliqul o‘g‘li (Budjet-kontrolling va iqtisodiy tahlil departamenti)
3-o‘rin – Xolmurodov Shoxruh Isomiddin o‘g‘li (Dasturiy ta’minot va sun’iy intellektni rivojlantirish departamenti)
Ayollar o‘rtasida:
1-o‘rin – Zelensova Olga Gennadevna (Strategiya va raqamli bank xizmatlarini rivojlantirish departamenti)
2-o‘rin – Oxunxo‘jayeva Nigoraxon Shomaxmud qizi (Xaridlar bo‘limi)
3-o‘rin – Baltabayeva Shaxlo Baxtiyar qizi (Contact center boshqarmasi)
Ko‘pchilik sport turlari qatori stol tennisi ham inson salomatligiga ijobiy ta’sir o‘tkazishini alohida aytishimiz joiz. Ushbu sport turi birinchi navbatda, ko‘z ravshanligini oshiradi, mantiqan fikrlash, xotira va diqqatni charxlaydi, bo‘g‘imlarning harakatchanligi yaxshilanib, kuch, tezlik, chidamlilik va qobiliyatni tarbiyalaydi.

In order to promote a healthy lifestyle, strengthen a friendly atmosphere among employees, and spend their weekends meaningfully, a sports competition was organized at the bank.
The "Cup of the Chairman of the Board - 2025" table tennis competition for MKBANK employees, held at the "X pro" sports center in the capital, was full of exciting and intense competitions.
The participants demonstrated their skills and competed in a sporty spirit. In the end, the winners were determined among women and men:
Men's:
1st place - Kurbanov Anvar Karim ugli (Risk Management Department)
2nd place - Ergashev Nurbek Kholikul ugli (Department of Budget Control and Economic Analysis)
3rd place - Kholmurodov Shokhrukh Isomiddin ugli (Department of Software and Artificial Intelligence Development)
Among women:
1st place - Zelensova Olga Gennadevna (Department of Strategy and Development of Digital Banking Services)
2nd place - Akhunkhodzhaeva Nigorakhon Shomahmud kizi (Procurement Department)
3rd place - Baltabayeva Shakhlo Bakhtiyar kizi (Contact center management)
It is worth noting that table tennis, along with many other sports, has a positive impact on human health. This sport primarily increases visual acuity, sharpens logical thinking, memory, and attention, improves joint mobility, and cultivates strength, speed, endurance, and ability.