Stol tennisi bo‘yicha “Boshqaruv raisi kubogi – 2025” musobaqasi g‘oliblari aniqlandi
Bankda sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, xodimlar o‘rtasida do‘stona muhitni mustahkamlash hamda ularning dam olish kunlarini mazmunli o‘tkazish maqsadida yana sport turi bo‘yicha musobaqa tashkil etildi.
Poytaxtimizdagi  “X pro” sport markazida MKBANK xodimlari uchun o‘tkazilgan stol tennisi bo‘yicha “Boshqaruv raisi kubogi – 2025” musobaqasi qiziqarli va shiddatli bellashuvlarga boy o‘tdi.
Ishtirokchilar o‘z mahoratini namoyish qilib, sport ruhida bahs olib borishdi. Yakunda ayollar va erkaklar orasida g‘oliblar aniqlandi:
Erkaklar o‘rtasida:
1-o‘rin – Qurbonov Anvar Karim o‘g‘li (Risk menejment departamenti)
2-o‘rin – Ergashev Nurbek Xoliqul o‘g‘li (Budjet-kontrolling va iqtisodiy tahlil departamenti)
3-o‘rin – Xolmurodov Shoxruh Isomiddin o‘g‘li (Dasturiy ta’minot va sun’iy intellektni rivojlantirish departamenti)
Ayollar o‘rtasida:
1-o‘rin – Zelensova Olga Gennadevna (Strategiya va raqamli bank xizmatlarini rivojlantirish departamenti)
2-o‘rin – Oxunxo‘jayeva Nigoraxon Shomaxmud qizi (Xaridlar bo‘limi)
3-o‘rin – Baltabayeva Shaxlo Baxtiyar qizi (Contact center boshqarmasi)
Ko‘pchilik sport turlari qatori stol tennisi ham inson salomatligiga ijobiy ta’sir o‘tkazishini alohida aytishimiz joiz. Ushbu sport turi birinchi navbatda, ko‘z ravshanligini oshiradi, mantiqan fikrlash, xotira va diqqatni charxlaydi, bo‘g‘imlarning harakatchanligi yaxshilanib, kuch, tezlik, chidamlilik va qobiliyatni tarbiyalaydi.

Обновление: 10 сентября 2025, 17:32
В целях пропаганды здорового образа жизни, укрепления дружеской атмосферы среди сотрудников и содержательного проведения их выходных дней в банке вновь были организованы соревнования по этому виду спорта.
Соревнования по настольному теннису "Кубок Председателя Правления - 2025" для сотрудников МКБАНК прошли в столичном спортивном центре "X pro."
Участники продемонстрировали свои навыки и соревновались в спортивном духе. В итоге были определены победители среди женщин и мужчин:
Среди мужчин:
1 место - Курбанов Анвар Карим угли (Департамент управления рисками)
2 место - Эргашев Нурбек Холикул угли (Департамент бюджетного контроля и экономического анализа)
3 место - Холмуродов Шохрух Исомиддин угли (Департамент развития программного обеспечения и искусственного интеллекта)
Среди женщин:
1 место - Зеленцова Ольга Геннадьевна (Департамент стратегии и развития цифровых банковских услуг)
2 место - Охунходжаева Нигорахон Шомахмуд кизи (Отдел закупок)
3 место - Балтабаева Шахло Бахтияр кизи (Управление контакт-центра)
Стоит отметить, что настольный теннис, как и многие другие виды спорта, оказывает положительное влияние на здоровье человека. Этот вид спорта в первую очередь повышает ясность зрения, тренирует логическое мышление, память и внимание, улучшает подвижность суставов, воспитывает силу, скорость, выносливость и способности.