Bank rahbariyati Buxoro viloyatida aholi hamda tadbirkorlar bilan uchrashuv oʻtkazdi
“Mikrokreditbank” ATB bank rahbariyati joriy yilda aholi hamda tadbirkorlar bilan uchrashgan holda ularni moliyaviy qo'llab-quvvatlash va biznes maslahatlar berish tashabbusini boshladi.
Joriy yilning 15-yanvar kuni Buxoro viloyati Qorakoʻl tumanida “Mikrokreditbank” ATB Boshqaruv raisi oʻrinbosari I.Mamadjanov rahbarligida hududdagi aholi va tadbirkorlar bilan uchrashuv tashkil etildi.
32d409f1-eb24-423c-a26e-e9518c6d84a2.png
Uchrashuvda “Mikrokreditbank” ATB Mahallabay ishlash va xududiy loyihalarni boshqarish departamenti direktori Sanoyev Gʻolib, Qorakoʻl BXM rahbari Jasur Matniyazovlar ham ishtirok etishdi.
Tadbirda hududdagi aholi bandligini taʻminlash, oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish, kichik biznes subyektlarini qoʻllab-quvvatlash va aholining daromadlarini oshirish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
4928e96e-b11b-4c5b-b1da-dab13dc80dd0.png
Tadbir davomida 15 ta masala muhokama qilindi. Biznes maslahatlar berilib, murojaatlarni ijobiy hal qilish boʻyicha bank masʼullariga tegishli ko‘rsatmalar berildi.
Shuningdek, kichik sanoat zonalari va mahallalardagi loyihalar bo‘yicha aholining tashabbuslarini qoʻllab-quvvatlash yuzasidan kelishib olindi.

Руководство АКБ "Микрокредитбанк" в этом году инициировало встречи с населением и предпринимателями для оказания им финансовой поддержки и бизнес-консультаций.
15 января текущего года в Каракульском районе Бухарской области под руководством заместителя председателя правления АКБ "Микрокредитбанк" И.Мамаджанова была организована встреча с местными жителями и предпринимателями.
На встрече также присутствовали директор Департамента по работе махаллабай и управлению региональными проектами АКБ "Микрокредитбанк" Саноев Голиб, руководитель Каракульского БХМ Жасур Матниязов.
На мероприятии подробно обсуждались вопросы обеспечения занятости населения региона, развития семейного предпринимательства, поддержки субъектов малого бизнеса и повышения доходов населения.
В ходе мероприятия было обсуждено 15 вопросов. Были даны бизнес-консультации и даны соответствующие указания ответственным лицам банка по положительному решению обращений.
Также достигнута договоренность о поддержке инициатив населения по проектам в малых промышленных зонах и махаллях.