Oʻzbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34 yilligi munosabati bilan Mikrokreditbank Bosh ofisida Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi raisi, Oʻzbekiston xalq shoiri Sirojiddin Sayyid ishtirokida tadbir tashkil etildi.
12.png
“Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun!” shiori ostida oʻtkazilgan mazkur uchrashuvda Bank rahbariyati va xodimlari ishtirok etdi.
Tadbir avvalida Bank jamoasi shoirni Mustaqillik bayrami arafasida davlatimiz rahbari tomonidan eʼtirof etilib, sevimli shoirimizga “El-yurt hurmati” ordeni taqdim etilgani bilan samimiy qutladi.
Shundan so‘ng shoir bank xodimlari bilan Vatan madhi, istiqlol shukronasi, bolaligi, ijodiy izlanishlari, xotiralari va ilhom manbalari haqida samimiy suhbat qurdi.
Tadbir davomida shoir o‘z sh’erlaridan o‘qib berarkan, ijodkorning sheʼrlari orqali ona yurtga boʻlgan beqiyos muhabbat va sadoqat yorqin ifoda etilganini, har bir misrada Vatan qiyofasi va qudrati aks etganini yana bir bor his etish mumkin edi.
Shoirning sheʼrlari, xotiralari va samimiy mulohazalari xodimlar maʼnaviy dunyosini boyitish, ularni yangi ijodiy gʻoyalarga ilhomlantirishda muhim ahamiyat kasb etadi.
Sirojiddin Sayyid — oʻzbek adabiyotining yetakchi vakillaridan biri. U 1999-yilda “Doʻstlik” ordeni, 2006-yilda “Oʻzbekiston xalq shoiri” unvoni, 2021-yilda “Mehnat shuhrati” ordenlari bilan taqdirlangan. Mustaqillik bayrami arafasida esa uning ijodi yana bir bor davlatimiz rahbari tomonidan eʼtirof etilib, sevimli shoirimizga “El-yurt hurmati” ordeni taqdim etildi.
13 Mart 2026
E’lon!
2026-yil 13-mart kuni soat 17:00 dan boshlab 18:00 gacha “ANOR” to‘lov tizimida texnik o‘zgarishlar amalga oshiriladi

Слава Независимости: в МКБАНК организована творческая встреча
В связи с 34-летием независимости Республики Узбекистан в головном офисе Микрокредитбанка состоялось мероприятие с участием председателя Союза писателей Узбекистана, народного поэта Узбекистана Сирожиддина Саййида.
12.png
Руководство и сотрудники Банка приняли участие во встрече, прошедшей под девизом "За Родину, за нацию, за народ!."
В начале мероприятия коллектив Банка сердечно поздравил поэта с признанием главой нашего государства накануне Дня независимости и вручением любимому поэту ордена "Эл-юрт хурмати."
Shundan so‘ng shoir bank xodimlari bilan Vatan madhi, istiqlol shukronasi, bolaligi, ijodiy izlanishlari, xotiralari va ilhom manbalari haqida samimiy suhbat qurdi.
Во время мероприятия, когда поэт читал свои стихи, можно было еще раз почувствовать, как через стихи автора ярко выражается несравненная любовь и преданность Родине, как в каждой строке отражается образ и сила Родины.
Стихи, воспоминания и искренние размышления поэта играют важную роль в обогащении духовного мира сотрудников, вдохновении их на новые творческие идеи.
Сироджиддин Саййид - один из ведущих представителей узбекской литературы. В 1999 году он был награжден орденом "Дустлик," в 2006 году - званием "Народный поэт Узбекистана," в 2021 году - орденом "Мехнат шухрати." Накануне Дня независимости его творчество вновь было отмечено главой нашего государства, и любимому поэту был вручен орден "Эл-юрт хурмати."