Oʻzbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34 yilligi munosabati bilan Mikrokreditbank Bosh ofisida Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi raisi, Oʻzbekiston xalq shoiri Sirojiddin Sayyid ishtirokida tadbir tashkil etildi.
12.png
“Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun!” shiori ostida oʻtkazilgan mazkur uchrashuvda Bank rahbariyati va xodimlari ishtirok etdi.
Tadbir avvalida Bank jamoasi shoirni Mustaqillik bayrami arafasida davlatimiz rahbari tomonidan eʼtirof etilib, sevimli shoirimizga “El-yurt hurmati” ordeni taqdim etilgani bilan samimiy qutladi.
Shundan so‘ng shoir bank xodimlari bilan Vatan madhi, istiqlol shukronasi, bolaligi, ijodiy izlanishlari, xotiralari va ilhom manbalari haqida samimiy suhbat qurdi.
Tadbir davomida shoir o‘z sh’erlaridan o‘qib berarkan, ijodkorning sheʼrlari orqali ona yurtga boʻlgan beqiyos muhabbat va sadoqat yorqin ifoda etilganini, har bir misrada Vatan qiyofasi va qudrati aks etganini yana bir bor his etish mumkin edi.
Shoirning sheʼrlari, xotiralari va samimiy mulohazalari xodimlar maʼnaviy dunyosini boyitish, ularni yangi ijodiy gʻoyalarga ilhomlantirishda muhim ahamiyat kasb etadi.
Sirojiddin Sayyid — oʻzbek adabiyotining yetakchi vakillaridan biri. U 1999-yilda “Doʻstlik” ordeni, 2006-yilda “Oʻzbekiston xalq shoiri” unvoni, 2021-yilda “Mehnat shuhrati” ordenlari bilan taqdirlangan. Mustaqillik bayrami arafasida esa uning ijodi yana bir bor davlatimiz rahbari tomonidan eʼtirof etilib, sevimli shoirimizga “El-yurt hurmati” ordeni taqdim etildi.
13 Mart 2026
E’lon!
2026-yil 13-mart kuni soat 17:00 dan boshlab 18:00 gacha “ANOR” to‘lov tizimida texnik o‘zgarishlar amalga oshiriladi

Glory of Independence: a creative meeting was organized at MKBANK
On the occasion of the 34th anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan, an event was organized at the head office of Microcreditbank with the participation of the Chairman of the Writers' Union of Uzbekistan, People's Poet of Uzbekistan Sirojiddin Sayyid.
12.png
The meeting, held under the motto "For the Motherland, for the Nation, for the People!," was attended by the Bank's management and employees.
At the beginning of the event, the Bank's staff sincerely congratulated the poet on his recognition by the head of our state on the eve of Independence Day and the awarding of the "El-yurt hurmati" Order to our beloved poet.
After this, the poet had a sincere conversation with the bank employees about the praise of the Motherland, gratitude for independence, childhood, creative research, memories, and sources of inspiration.
During the event, as the poet recited his poems, one could once again feel that through the poet's verses, the incomparable love and loyalty to the motherland are vividly expressed, and in each line, the image and power of the Motherland are reflected.
The poet's poems, memoirs, and sincere reflections play an important role in enriching the spiritual world of employees and inspiring them with new creative ideas.
Sirojiddin Sayyid is one of the leading representatives of Uzbek literature. He was awarded the Order of Friendship in 1999, the title of People's Poet of Uzbekistan in 2006, and the Order of Labor Glory in 2021. On the eve of Independence Day, his work was once again recognized by the head of our state, and our beloved poet was awarded the "El-yurt hurmati" order.