Har bir yaxshi kitob insonni o‘ylantiradi, qalbini boyitadi va hayotga boshqacha nigoh bilan qarashga undaydi.
Navbatdagi “Kitob o‘qish soati” uchun O‘tkir Hoshimovning qalblarni ezgulikka chorlaydigan va kitobxonlar qalbidan chuqur joy olgan “Dunyoning ishlari” asari tanlandi.
Mutolaa davomida xodimlar asarda ulug‘langan ona mehri, insoniylik, mehr-oqibat, fidoyilik va hayotning eng muhim qadriyatlari haqida fikr almashdilar. Asar har bir ishtirokchini o‘z hayoti, yaqinlari va qilayotgan ezgu ishlari haqida yana bir bor mushohada qilishga undadi.
Tadbir yakunida ishtirokchilar asar yuzasidan tuzilgan test savollariga javob berib, o‘zlarini ta’sirlantirgan parchalarni o‘qib berish orqali o‘z bilim va mulohazalarini namoyon etdilar. Eng faol kitobxonlar esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Ahamiyatlisi, bank xodimlari har o‘qilgan sahifa yangi g‘oya, yangi ilhom va yangi marralar sari dadil qadam ekanligini ta’kidlashdi.

На "Часе чтения" было прочитано произведение "Дела мира."
Каждая хорошая книга заставляет задуматься, обогащает душу и побуждает взглянуть на жизнь по-другому.
Для очередного "Часа чтения" было выбрано произведение Уткира Хашимова "Дела мира," призывающее к добру и занявшее глубокое место в сердцах читателей.
В ходе чтения сотрудники обменялись мнениями о материнской любви, человечности, милосердии, самоотверженности и важнейших жизненных ценностях, прославленных в произведении.Произведение побудило каждого участника еще раз задуматься о своей жизни, близких и добрых делах.
В завершение мероприятия участники ответили на тестовые вопросы, составленные по произведению, и продемонстрировали свои знания и мнения, прочитав отрывки, которые их впечатлили. Самые активные читатели были награждены памятными подарками.
Важно отметить, что сотрудники банка отметили, что каждая прочитанная страница - это новая идея, новое вдохновение и смелый шаг к новым рубежам.