Yangilash: 4 Noyabr 2025, 15:28
Buxoro shahrining “Dilkusho” mahallasida zamonaviy koʻrinishga ega, yangi maskan — xususiy bolalar bogʻchasi ish boshladi.
Mazkur muassasa mahalliy tadbirkor Shaxnoza Murodova tomonidan Mikrokreditbankning moliyaviy koʻmagida tashkil etildi.
67b3a765-3636-47a1-b056-71c25f863267.png
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish va aholining biznes tashabbuslarini moliyalashtirishga doir qarori asosida bank tomonidan ushbu loyiha uchun 300 million soʻm miqdorida imtiyozli kredit ajratilgan boʻlib, mablagʻlar bogʻchani zamonaviy jihozlashga yoʻnaltirilgan.
5616a7d9-a7a9-457f-aca9-b65937063aa3.png
2025-yil sentabr oyida ishga tushgan 50 oʻrinli bogʻchada bugun 25 nafarga yaqin bolajon tarbiyalanmoqda. Bogʻchada bolalarning sogʻlom va har tomonlama rivojlanishi uchun barcha shart-sharoit yaratilgan.
990266f0-f0cc-401e-9d20-bd731c435e68.png
Ayniqsa, yasli yoshidagi bolajonlar uchun ham alohida tarbiyachilar ajratilgani, ota-onalarning bu maskanga bo‘lgan ishonchi ortayotganidan dalolatdir.
8090143d-9ab9-4f3b-b92b-2b5f3863b7e0.png
Mikrokreditbank taʼlim-tarbiya maskanlarini rivojlantirishga hissa qoʻsha oladigan tadbirkorlarni moliyaviy qoʻllab-quvvatlashda davom etadi.

In the "Dilkusho" mahalla of Bukhara, a new facility with a modern appearance - a private kindergarten - has begun operating.
This institution was established by local entrepreneur Shakhnoza Murodova with the financial support of Mikrokreditbank.
Based on the decree of the President of the Republic of Uzbekistan on the development of family entrepreneurship and financing of business initiatives of the population, the bank allocated a concessional loan for this project in the amount of 300 million soums, the funds were directed to equip the kindergarten with modern equipment.
The 50-seat kindergarten, which opened in September 2025, currently educates about 25 children. All conditions have been created in the kindergarten for the healthy and comprehensive development of children.
Especially for children of nursery age, special educators have been allocated, which testifies to the growing confidence of parents in this institution.
Mikrokreditbank will continue to provide financial support to entrepreneurs who can contribute to the development of educational institutions.