Yangilash: 4 Noyabr 2025, 15:28
Buxoro shahrining “Dilkusho” mahallasida zamonaviy koʻrinishga ega, yangi maskan — xususiy bolalar bogʻchasi ish boshladi.
Mazkur muassasa mahalliy tadbirkor Shaxnoza Murodova tomonidan Mikrokreditbankning moliyaviy koʻmagida tashkil etildi.
67b3a765-3636-47a1-b056-71c25f863267.png
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish va aholining biznes tashabbuslarini moliyalashtirishga doir qarori asosida bank tomonidan ushbu loyiha uchun 300 million soʻm miqdorida imtiyozli kredit ajratilgan boʻlib, mablagʻlar bogʻchani zamonaviy jihozlashga yoʻnaltirilgan.
5616a7d9-a7a9-457f-aca9-b65937063aa3.png
2025-yil sentabr oyida ishga tushgan 50 oʻrinli bogʻchada bugun 25 nafarga yaqin bolajon tarbiyalanmoqda. Bogʻchada bolalarning sogʻlom va har tomonlama rivojlanishi uchun barcha shart-sharoit yaratilgan.
990266f0-f0cc-401e-9d20-bd731c435e68.png
Ayniqsa, yasli yoshidagi bolajonlar uchun ham alohida tarbiyachilar ajratilgani, ota-onalarning bu maskanga bo‘lgan ishonchi ortayotganidan dalolatdir.
8090143d-9ab9-4f3b-b92b-2b5f3863b7e0.png
Mikrokreditbank taʼlim-tarbiya maskanlarini rivojlantirishga hissa qoʻsha oladigan tadbirkorlarni moliyaviy qoʻllab-quvvatlashda davom etadi.

Обновление: 4 ноября 2025, 15:28
Данное учреждение было создано местным предпринимателем Шахнозой Муродовой при финансовой поддержке Микрокредитбанка.
67b3a765-3636-47a1-b056-71c25f863267.png
На основании постановления Президента Республики Узбекистан о развитии семейного предпринимательства и финансировании бизнес-инициатив населения банком для данного проекта выделен льготный кредит в размере 300 миллионов сумов, средства направлены на оснащение детского сада современным оборудованием.
5616a7d9-a7a9-457f-aca9-b65937063aa3.png
В детском саду на 50 мест, открывшемся в сентябре 2025 года, сегодня воспитывается около 25 детей. В детском саду созданы все условия для здорового и всестороннего развития детей.
990266f0-f0cc-401e-9d20-bd731c435e68.png
Выделение специальных воспитателей, особенно для детей ясельного возраста, свидетельствует о растущем доверии родителей к этому учреждению.
8090143d-9ab9-4f3b-b92b-2b5f3863b7e0.png
Микрокредитбанк продолжит оказывать финансовую поддержку предпринимателям, способным внести свой вклад в развитие образовательных учреждений.