Toshkentda bo‘lib o‘tgan Silk Road Finance & Technology Forum 2026 doirasida MKBANK jamoasi o‘z stendi bilan qatnashdi va xalqaro bank hamda fintech sohasi vakillari bilan uchrashuvlar, muzokaralar va fikr almashuvlarda faol ishtirok etdi.
Forum davomida raqamli bank xizmatlari, moliyaviy texnologiyalar, sun’iy intellekt, zamonaviy to‘lov yechimlari va banklarning raqamli transformatsiyasi kabi dolzarb yo‘nalishlar muhokama qilindi.
MKBANK vakillari xalqaro ekspertlar va texnologik kompaniyalar bilan tajriba almashib, moliyaviy xizmatlarni yanada rivojlantirish va mijozlar uchun qulay raqamli yechimlarni joriy etish bo‘yicha yangi imkoniyatlarni o‘rgandi.
Forumning yana bir muhim jihati — yangi hamkorliklar uchun mustahkam aloqalar o‘rnatish va xalqaro tajribani O‘zbekiston bank sektorida qo‘llash imkoniyatlarini muhokama qilish bo‘ldi.

Обновление: 4 сентября 2026, 11:02
В рамках Silk Road Finance & Technology Forum 2026 в Ташкенте команда МКБАНК выступила со своим стендом и приняла активное участие во встречах, переговорах и обмене мнениями с представителями международного банковского и финтех-сектора.
В ходе форума обсуждались такие актуальные направления, как цифровые банковские услуги, финансовые технологии, искусственный интеллект, современные платежные решения и цифровая трансформация банков.
Представители МКБАНК обменялись опытом с международными экспертами и технологическими компаниями, изучив новые возможности для дальнейшего развития финансовых услуг и внедрения удобных цифровых решений для клиентов.
Еще одним важным аспектом форума стало обсуждение возможностей установления прочных связей для нового сотрудничества и применения международного опыта в банковском секторе Узбекистана.