MKBАNK yuriskonsultlari va undiruvchilari malakasini oshirish uchun seminar-trening o‘tkazildi
Joriy yilning 16-sentabr kuni “Mikrokreditbank” АTB Yuridik departamenti tomonidan barcha viloyat va mintaqaviy filiallarning yuriskonsulьtlari va undiruvchilariga malakasini oshirish boʼyicha Toshkent shahri “Grand Mir Hotel” mehmonxonasida seminar-trening tashkillashtirildi.
Seminarda “Mikrokreditbank” АTB Boshqaruv raisining birinchi oʼrinbosari А. Xamidov nutq soʼzlab, barcha qatnashchilarni tabriklagan holda yigʼilishni ochiq deb eʼlon qildi.
Frame 574.png
Seminarga Oʼzbekiston Respublikasi Oliy sudi sudyasi Sayfullaev Baxtiyor Nasrulloevich taklif etildi va Oʼzbekiston Respublikasi Iqtisodiy protsessual kodeksining amaliyotda qoʼllanilishidagi ayrim masalalar mavzusida xodimlarning qiziqtirgan savollariga javob berdi.
Seminarga taklif qilingan Oʼzbekiston Respublikasi Bosh Prokuraturasi huzuridagi Majburiy Ijro Byurosi malakali mutaxassislari S. Аxmedov va А. Safarovlar Sud hujjatlarini ijro etish bilan bogʼliq masalalar, ijro xarakatlari, hamkorlik va ijro jarayonidagi muammolar va toʼsiqlarni bartaraf etishning ayrim masalalari yuzasidan seminar qatnashchilarining savollarga javob berdilar.
Shuningdek, seminarga sud boshqaruvchisi А.Ziyodullaev taklif etilib, ular “Toʼlovga qobiliyatsizlik toʼgʼrisida”gi qonunning amalda qoʼllanilishi, hujjatlarni bankrotlikka tayyorlash va sudda bankrotlik ishlarini koʼrib chiqishning oʼziga xos xususiyatlari toʼgʼrisida seminar qatnashchilariga tushuntirish berdi.
Frame 572.png
Shundan soʼng, seminarga Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti dotsenti, Psixologiya fanlari nomzodi N. Shomurotova tashrif buyurib seminar qatnashchilariga Bank mutaxassislarini ishchanlik qobiliyatini oshirish, motivatsiyalarini kuchaytirish va yuzaga keladigan stresslarni bartaraf etish yoʼllari va “Mikrokreditbank” АTB tizimiga mijozni jalb qilish psixologiyasi va bank mutaxassislarini mijoz bilan muomala madaniyati, bank xodimi etikasi mavzularida maʼruzalar oʼqib, seminar qatnashchilari oʼrtasida turli hil psixologik o‘yinlar oʼtkazildi.

Проведен семинар-тренинг по повышению квалификации юридических консультантов и коллекторов МКБАНК
16 сентября текущего года в гостинице «Grand Mir Hotel» Юридическим департаментом АКБ «Микрокредитбанк» был организован семинар-тренинг для юрисконсультов и взыскателей всех областных и региональных филиалов банка.
Семинар трениниг посетил Первый заместитель председателя правления АКБ “Микрокредитбанк” Хамидов Акмал Акрамович, он выступил с речью, поздравил всех участников и объявил собрание открытым.
Frame 574.png
На семинар был приглашен судья Верховного суда Республики Узбекистан Сайфуллаев Б.Н., который ответил на вопросы участников по теме практического применения ЭПК Республики Узбекистан.
Также на семинар-тренинг были приглашены специалисты Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан Ахмедов С. и Сафаров А., они ответили на вопросы участников, связанные с исполнением судебных документов, взаимодействием и устранением проблем и препятствий в исполнительном производстве.
Далее семинаре тренинг посетил ликвидационный управляющий Зиёдуллаев А., он рассказал участникам семинара о практическом применении Закона «О неплатежеспособности» Республики Узбекистан, и подготовке документов для банкротства и особенностях рассмотрения дел о банкротстве в суде.
Frame 572.png
После этого семинар посетила доцент Ташкентского Государственного экономического университета, кандидат психологических наук Шомуротова Н.. Она прочитала лекции на темы повышения работоспособности банковских специалистов, усиления их мотивации и способов устранения возникающих стрессовых ситуаций в системе АКБ «Микрокредитбанка» и культуры работы банковских специалистов с клиентами и этике банковских служащих.
Далее на семинар-тренинг была приглашена доцент Ташкентского Государственного юридического университета, специалист по трудовому праву        Саримсакова Г., она ответила на интересующие вопросы участников семинара, касающихся практического применения трудового кодекса Республики Узбекистан.