Qarshida bank mahsulotlarini rivojlantirishga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tdi
Mikrokreditbank Qarshi shahar bank xizmatlari ofisi (BXO)da bank agentlari ishtirokida mijozlarga qulay xizmat ko‘rsatish, hudud iqtisodiyotini rivojlantirish va bank mahsulotlarini samarali targ‘ib qilish masalalari muhokama qilindi.
Seminar davomida ishtirokchilarga PQ-312-sonli qaror mazmuni tushuntirildi. Ushbu hujjat tadbirkorlikni rivojlantirish va kichik biznesni qo‘llab-quvvatlashga xizmat qilishi bilan ahamiyatlidir.
Shuningdek, ayollar tadbirkorligini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan “Hamroh” kredit liniyasining imkoniyatlari ham muhokama markazida bo‘ldi. Agentlarga imtiyozli kreditlar orqali ayollarning biznes faoliyatini kengaytirish mexanizmlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
Yig‘ilishda chakana kreditlar, ularning yangi turlari va mijozlarga taqdim etish tartibi, shuningdek, Visa va UzCard plastik kartalarining afzalliklari va ularni samarali sotish strategiyalari haqida so‘z yuritildi. Visa kartasining xalqaro, UzCard’ning ichki bozordagi ahamiyati alohida ta’kidlandi.
Bundan tashqari, kredit mablag‘lari evaziga yangi ish o‘rinlari yaratish, agentlarning aholiga bank mahsulotlarini yetkazishdagi o‘rni, ularni o‘qitish va rag‘batlantirish masalalari ko‘rib chiqildi.

В Карши прошел семинар, посвященный развитию банковских продуктов
В Каршинском городском офисе банковского обслуживания (БКО) Микрокредитбанка при участии банковских агентов обсуждались вопросы обеспечения удобного обслуживания клиентов, развития экономики региона, эффективного продвижения банковских продуктов.
В ходе семинара участникам было разъяснено содержание Постановления № PQ-312. Этот документ важен, поскольку он способствует развитию предпринимательства и поддержке малого бизнеса.
В центре обсуждения также оказались возможности кредитной линии «Хамрох», направленной на поддержку женского предпринимательства. Агентам была предоставлена ​​подробная информация о механизмах расширения женского бизнеса за счет льготного кредитования.
На встрече обсуждались розничные кредиты, новые их виды и порядок предоставления клиентам, а также преимущества пластиковых карт Visa и UzCard и стратегии их эффективных продаж. Была подчеркнута важность Visa на международном рынке и UzCard на внутреннем рынке.
Кроме того, были рассмотрены вопросы создания новых рабочих мест за счет кредитных средств, роль агентов в предоставлении банковских продуктов населению, их обучение и мотивация.