Qoraqalpog‘istonlik yoshlar bilan ochiq muloqot: muammolar, takliflar va yangi imkoniyatlar
Joriy yilning 5-dekabr kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus shahridagi Yoshlar markazida “Mikrokreditbank” ATB tashabbusi bilan “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi.
06e18535-1472-42ef-9f81-27464a3bb3b3.png
Ochiq muloqotda bank Boshqaruv raisi o‘rinbosari v.v.b U.Jumaniyozov, yoshlar va ayollarni tadbirkorlikka jalb qilish boshqarmasi boshlig‘i M.Rajapov hamda “Yoshlar-kelajagimiz” jamg‘armasi Qoraqalpog‘iston filiali rahbari v.v.b. J.Allamuratovlar yosh tadbirkorlar, mahalla yoshlari, bitiruvchilar va faol yoshlar bilan suhbatlashdi.
afabebf0-2653-4a76-82c0-0a59e509619d.png
Uchrashuvda bank xizmatlari, imtiyozli kreditlar, tadbirkorlikni boshlash bo‘yicha amaliy tavsiyalar, moliyaviy savodxonlik va bandlik masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, korrupsiya profilaktikasi bo‘yicha ham ochiq savol-javoblar bo‘lib o‘tdi.
a31bc7c2-24e2-484b-840b-550ac28035b4.png
b166e6d6-3034-47ab-a0c6-9fd03d5a41e0.png
Yig‘ilish davomida Prezidentimizning yoshlar uchun qaratilgan PQ-60 va PF-61-sonli qaror hamda farmonlari yuzasidan ham tushuntirishlar berildi. Ular doirasida startaplar uchun grantlar, foizsiz kreditlar, soliq imtiyozlari, o‘qish va malaka oshirish uchun qo‘shimcha dasturlar kabi imkoniyatlar targ‘ib qilindi.
MKBANK yoshlarga e’tiborni, tashabbuslarni doim qo‘llab-quvvatlaydi.
22 Yanvar 2026
MKBANK va AQSH banki o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi
MKBANK — xalqaro ishonchga ega bank!
Tarixiy qadam: Markaziy Osiyoda ilk bor amalga oshirilgan moliyaviy tranzaksiya
MKBANK Germaniyaning ODDO BHF SE bankidan 50 million AQSh dollari miqdoridagi mablag‘larni jalb qildi.
21 Yanvar 2026
2025-yil: “Mikrokreditbank” ATBning xalqaro moliya bozoridagi yutuqlari
2025-yilda MKBANK xalqaro moliya institutlari bilan hamkorlikni faol rivojlantirib, savdoni moliyalashtirish yo‘nalishida muhim natijalarga erishdi.

Open dialogue with youth of Karakalpakstan: problems, proposals and new opportunities
On December 5 of this year, a "Leader and Youth" meeting was organized at the Youth Center in Nukus, Republic of Karakalpakstan, at the initiative of JSCB "Microcreditbank."
06e18535-1472-42ef-9f81-27464a3bb3b3.png
During the open dialogue, the Acting Deputy Chairman of the Management Board of the bank, U. Jumaniyazov, the Head of the Department for Attracting Youth and Women to Entrepreneurship, M. Rajapov, and the Acting Head of the Karakalpakstan Branch of the "Yoshlar-kelajagimiz" Foundation, A. J.Allamuratov spoke with young entrepreneurs, mahalla youth, graduates, and active youth.
afabebf0-2653-4a76-82c0-0a59e509619d.png
During the meeting, issues of banking services, preferential loans, practical recommendations for starting a business, financial literacy, and employment were discussed. An open question-and-answer session on corruption prevention was also held.
a31bc7c2-24e2-484b-840b-550ac28035b4.png
b166e6d6-3034-47ab-a0c6-9fd03d5a41e0.png
During the meeting, explanations were also given regarding Presidential Decrees and Resolutions No. PP-60 and UP-61, aimed at youth. Within their framework, opportunities such as grants for startups, interest-free loans, tax benefits, and additional programs for training and professional development were promoted.