Boshqaruv raisi O.Butayev Buxoroda tadbirkorlar bilan uchrashdi
Joriy yilning 27-28-yanvar kunlari Buxoro viloyati Buxoro shahri va G‘ijduvon tumanida “Mikrokreditbank” ATB Boshqaruv raisi O.Butayev ishtirokida tadbirkorlar bilan uchrashuv tashkil etildi.
G‘ijduvon tumanida tashkil etilgan uchrashuvda tadbrikorlar bilan PQ-132 va VM-807-sonli qarorlar ijrosi bo‘yicha MKBANK moliyaviy ko‘magida “Gijduvon tajribasi” asosida mahallalardagi bo‘sh yer maydonlarida “tayyor biznes” sifatida ishlab chiqarish va servis loyihalarini amalga oshirishga kelishib olindi.
Shuningdek, uchrashuvda tumandagi aholi bandligini ta’minlash, oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish, kichik biznes subyektlarini qo‘llab-quvvatlash va aholining daromadlarini oshirish masalalariga ham atroflicha to‘xtalib o‘tildi.
10.png
Ushrashuvda tadbirkorlar o‘z faoliyatidagi muammolar, moliyaviy ehtiyojlar va yangi loyihalar yuzasidan ham fikr almashish imkoniga ega bo‘lishdi.
Ochiq muloqot ruhida o‘tgan uchrashuv yakunida tadbirkorlarning ham fikr va takliflari tinglanib, mas’ullarga tegishli ko‘rsatmalar berildi va kelgusida amalga oshiriladigan chora-tadbirlar belgilab olindi.

Chairman of the Management Board O.Butayev met with entrepreneurs in Bukhara.
On January 27-28 of this year, a meeting with entrepreneurs was organized in the city of Bukhara and Gijduvan district of Bukhara region with the participation of the Chairman of the Board of JSCB "Microcreditbank" O.Butaev.
At the meeting organized in the Gijduvan district, an agreement was reached with entrepreneurs to implement production and service projects as a "ready business" on vacant land plots in mahallas based on the "Gijduvan experience" with the financial support of MKBANK for the implementation of resolutions PP-132 and VM-807.
The meeting also addressed issues of ensuring employment, developing family entrepreneurship, supporting small businesses, and increasing household incomes in the district.
10.png
At the meeting, entrepreneurs had the opportunity to exchange views on problems in their activities, financial needs, and new projects.
At the end of the meeting, held in the spirit of an open dialogue, the opinions and proposals of entrepreneurs were heard, relevant instructions were given to responsible persons, and further measures were determined.