Boshqaruv raisi O.Butayev Buxoroda tadbirkorlar bilan uchrashdi
Joriy yilning 27-28-yanvar kunlari Buxoro viloyati Buxoro shahri va G‘ijduvon tumanida “Mikrokreditbank” ATB Boshqaruv raisi O.Butayev ishtirokida tadbirkorlar bilan uchrashuv tashkil etildi.
G‘ijduvon tumanida tashkil etilgan uchrashuvda tadbrikorlar bilan PQ-132 va VM-807-sonli qarorlar ijrosi bo‘yicha MKBANK moliyaviy ko‘magida “Gijduvon tajribasi” asosida mahallalardagi bo‘sh yer maydonlarida “tayyor biznes” sifatida ishlab chiqarish va servis loyihalarini amalga oshirishga kelishib olindi.
Shuningdek, uchrashuvda tumandagi aholi bandligini ta’minlash, oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish, kichik biznes subyektlarini qo‘llab-quvvatlash va aholining daromadlarini oshirish masalalariga ham atroflicha to‘xtalib o‘tildi.
10.png
Ushrashuvda tadbirkorlar o‘z faoliyatidagi muammolar, moliyaviy ehtiyojlar va yangi loyihalar yuzasidan ham fikr almashish imkoniga ega bo‘lishdi.
Ochiq muloqot ruhida o‘tgan uchrashuv yakunida tadbirkorlarning ham fikr va takliflari tinglanib, mas’ullarga tegishli ko‘rsatmalar berildi va kelgusida amalga oshiriladigan chora-tadbirlar belgilab olindi.

Председатель правления О. Бутаев встретился с предпринимателями в Бухаре
27-28 января текущего года в городе Бухара и Гиждуванском районе Бухарской области состоялась встреча с предпринимателями с участием председателя правления АКБ "Микрокредитбанк" О. Бутаева.
На встрече, организованной в Гиждуванском районе, с предпринимателями была достигнута договоренность о реализации производственных и сервисных проектов в качестве "готового бизнеса" на свободных земельных участках в махаллях на основе "гиждуванского опыта" при финансовой поддержке МКБАНК во исполнение постановлений NoПП-132 и NoВМ-807.
На встрече также были подробно рассмотрены вопросы обеспечения занятости населения района, развития семейного предпринимательства, поддержки субъектов малого бизнеса и повышения доходов населения.
По итогам встречи, прошедшей в духе открытого диалога, были заслушаны мнения и предложения предпринимателей, ответственным лицам даны соответствующие указания и определены дальнейшие меры.