“Mikrokreditbank” ATB Boshqaruv raisining o‘rinbosari vazifasini vaqtincha bajaruvchi Umrbek Jumaniyazov Farg‘ona viloyatida faoliyat yuritayotgan eksportchi korxonalar rahbarlari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda Farg‘ona, Oltiariq, Quva, Beshariq hamda O‘zbekiston tumanlaridagi 50 ga yaqin yirik eksportchi korxonalar rahbarlari ishtirok etdi. Tadbir doirasida bank tomonidan eksport faoliyatini moliyalashtirish uchun taklif etilayotgan kredit mahsulotlari hamda Faktoring xizmatlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
Muloqot davomida tadbirkorlardan 20 dan ortiq taklif va murojaatlar qabul qilindi. Ulardan 14 tasi joyida hal etildi.
Jumladan, Oltiariq tumanidagi “Sheroxun” xususiy korxonasi rahbari tomonidan bankning Faktoring xizmatidan foydalanish yuzasidan bildirilgan murojaatiga asosan, shu kuniyoq unga 37 ming AQSH dollari miqdorida mablag‘ ajratish bo‘yicha tegishli hujjatlar rasmiylashtirildi.
Shu kuni bank mutasaddilari tadbirkorlarning murojaatlarini joyiga chiqqan holda ham o‘rganishdi va ular bilan faoliyatida duch kelayotgan muammolar yuzasidan shuhbatlashildi. Shuningdek, uchrashuvda ko‘tarilgan masalalarni ijobiy hal etish yuzasidan tegishli mas’ul xodimlarga aniq topshiriqlar berildi.

В Ферганской области состоялся открытый диалог с компаниями-экспортерами
Исполняющий обязанности заместителя председателя правления АКБ «Микрокредитбанк» Умрбек Джуманиязов провел встречу с руководителями предприятий-экспортеров, осуществляющих свою деятельность в Ферганской области.
6 (42).png
В совещании приняли участие руководители около 50 крупных предприятий-экспортеров из Ферганского, Алтыарыкского, Кувинского, Бешарыкского и Узбекистанского районов. В ходе мероприятия была предоставлена ​​подробная информация о кредитных продуктах и ​​факторинговых услугах, предлагаемых банком для финансирования экспортной деятельности.
3 (58).png
В ходе диалога от предпринимателей поступило более 20 предложений и заявок. 14 из них были решены на месте.
2 (58).png
В частности, на основании заявления руководителя частного предприятия «Шерохун» Алтыарыкского района об использовании факторинговой услуги банка в тот же день были оформлены соответствующие документы на выделение денежных средств в размере 37 тыс. долларов США.
4 (49).png
В тот же день сотрудники банка также посетили заявления предпринимателей и обсудили с ними проблемы, с которыми они сталкиваются в своей деятельности. Также были даны конкретные поручения соответствующим ответственным лицам по положительному решению поднятых на совещании вопросов.