“Mikrokreditbank” ATB Boshqaruv raisining o‘rinbosari vazifasini vaqtincha bajaruvchi Umrbek Jumaniyazov Farg‘ona viloyatida faoliyat yuritayotgan eksportchi korxonalar rahbarlari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda Farg‘ona, Oltiariq, Quva, Beshariq hamda O‘zbekiston tumanlaridagi 50 ga yaqin yirik eksportchi korxonalar rahbarlari ishtirok etdi. Tadbir doirasida bank tomonidan eksport faoliyatini moliyalashtirish uchun taklif etilayotgan kredit mahsulotlari hamda Faktoring xizmatlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
Muloqot davomida tadbirkorlardan 20 dan ortiq taklif va murojaatlar qabul qilindi. Ulardan 14 tasi joyida hal etildi.
Jumladan, Oltiariq tumanidagi “Sheroxun” xususiy korxonasi rahbari tomonidan bankning Faktoring xizmatidan foydalanish yuzasidan bildirilgan murojaatiga asosan, shu kuniyoq unga 37 ming AQSH dollari miqdorida mablag‘ ajratish bo‘yicha tegishli hujjatlar rasmiylashtirildi.
Shu kuni bank mutasaddilari tadbirkorlarning murojaatlarini joyiga chiqqan holda ham o‘rganishdi va ular bilan faoliyatida duch kelayotgan muammolar yuzasidan shuhbatlashildi. Shuningdek, uchrashuvda ko‘tarilgan masalalarni ijobiy hal etish yuzasidan tegishli mas’ul xodimlarga aniq topshiriqlar berildi.

An open dialogue with exporting companies was held in Fergana region
Umrbek Jumaniyazov, Acting Deputy Chairman of the Board of JSCB "Mikrokreditbank", held a meeting with the heads of exporting enterprises operating in the Fergana region.
6 (42).png
The meeting was attended by heads of about 50 large exporting enterprises from Fergana, Oltiariq, Kuva, Beshariq and Uzbekistan districts. During the event, detailed information was provided about the bank's credit products and factoring services for financing export activities.
3 (58).png
During the dialogue, more than 20 proposals and appeals were received from entrepreneurs. 14 of them were resolved on the spot.
2 (58).png
In particular, based on the application submitted by the head of the private enterprise "Sherokhun" in the Oltiariq district regarding the use of the bank's Factoring service, the relevant documents were issued on the same day to allocate funds in the amount of 37 thousand US dollars.
4 (49).png
On the same day, bank officials also examined the entrepreneurs' applications on site and discussed with them the problems they were facing in their activities. They also gave specific instructions to the relevant responsible employees to positively resolve the issues raised at the meeting.