Yangilash: 10 Mart 2026, 15:48
“Mikrokreditbank” ATB tizimida muammoli kreditlarni undirish yo‘nalishida yollanma xodimlar shartnoma asosida faoliyat yuritadi. Mazkur xodimlarga shartnoma shartlariga muvofiq oylik to‘lov hamda bajarilgan ish natijalariga qarab qo‘shimcha rag‘batlantirish puli belgilangan.
Shartnomaga ko‘ra, qo‘shimcha rag‘batlantirish miqdori xodim tomonidan belgilangan ko‘rsatkichlarning bajarilish darajasiga qarab to‘lanadi.
Ijtimoiy tarmoqlarda murojaat yo‘llagan fuqaro tomonidan shartnomada belgilangan ish ko‘rsatkichlari to‘liq bajarilmagan bo‘lishi sababli, rag‘batlantirish puli minimal miqdorda hisoblangan bo‘lishi mumkin.
Shu bilan birga, shartnomada nazarda tutilgan ko‘rsatkichlarni to‘liq va samarali bajargan boshqa yollanma xodimlarga belgilangan miqdordagi rag‘batlantirish to‘lovlari o‘z vaqtida to‘lab berilganini ma’lum qilamiz.
“Mikrokreditbank” ATB barcha to‘lovlarni amaldagi shartnomalar va ichki tartiblarga muvofiq amalga oshiradi.

По поводу обращения, распространенного в социальных сетях, сообщаем следующее.
В системе АКБ "Микрокредитбанк" наемные работники по взысканию проблемных кредитов работают на договорной основе. Данным работникам установлена ежемесячная выплата в соответствии с условиями договора, а также дополнительное поощрение в зависимости от результатов выполненной работы.
Согласно договору, размер дополнительного поощрения выплачивается в зависимости от степени выполнения работником установленных показателей.
В связи с тем, что гражданин, направивший обращение в социальных сетях, не выполнил в полном объеме установленные в договоре показатели работы, сумма поощрения может быть рассчитана в минимальном размере.
Вместе с тем, сообщаем, что другим наемным работникам, полностью и эффективно выполнившим предусмотренные договором показатели, своевременно выплачены поощрительные выплаты в установленном размере.
АКБ "Микрокредитбанк" осуществляет все платежи в соответствии с действующими договорами и внутренними процедурами.