Bugungi tadbir ham bank tomonidan xodimlar oʻrtasida kitob oʻqishga boʻlgan qiziqishni oshirish, ularning intellektual salohiyatini kengaytirish va maʼnaviy-maʼrifiy dunyoqarashini boyitish xizmat qildi.
“BOOK.uz” bilan hamkorlikda tashkil etilgan ko‘rgazmada 2 000 ga yaqin ilmiy va badiiy kitoblar namoyish etildi. Yarmarkada nafaqat badiiy adabiyot, balki iqtisodiy, psixologik-motivatsion, tarixiy, ilmiy-ommabop hamda bolalar uchun moʻljallangan ensiklopediya va ertak kitoblari ham keng oʻrin oldi.
Shuningdek, jahon va oʻzbek adabiyotining nodir namunalaridan iborat durdona kitoblar bank xodimlarida katta qiziqish uygʻotdi.
Tadbir jarayonida ko‘pchilik xodimlar o‘zlari uchun yangi mualliflar va asarlarni kashf etdi.
Kimdir uzoq kutilgan sevimli asarini topdi, kimdir esa o‘qishni endi odatga aylantirish niyatida birinchi kitobini xarid qildi.

Книга - наш лучший друг: очередная книжная ярмарка в МКБАНКЕ
Мы знаем, что книга — это ключ к мышлению, источник, вдохновляющий человека и дающий новый взгляд на жизнь. С этой целью в головном офисе банка была организована книжная ярмарка.
Group 2131329427.png
Сегодняшнее мероприятие также послужило повышению интереса к чтению книг среди сотрудников банка, расширению их интеллектуального потенциала и обогащению их духовно-просветительского мировоззрения.
Group 2131329428.png
На выставке, организованной совместно с "BOOK.uz," было представлено около 2000 научных и художественных книг. На ярмарке широко представлены не только художественная литература, но и экономические, психолого-мотивационные, исторические, научно-популярные, а также детские энциклопедии и сказки.
Group 2131329431.png
Большой интерес у сотрудников банка вызвали редкие образцы мировой и узбекской литературы.
Group 2131329423.png
В ходе мероприятия многие сотрудники открыли для себя новых авторов и произведения.
Group 2131329435.png
Кто-то нашел долгожданное любимое произведение, а кто-то купил свою первую книгу, надеясь сделать чтение привычкой.