Yangilash: 19 Mart 2025, 08:56
Joriy yilning 14-mart kuni “Oila va xotin-qizlarni qoʻllab-quvvatlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PQ-103-sonli Prezident qarori qabul qilindi. Qarorda, 2025-yilda xotin-qizlarni qoʻllab-quvvatlashning asosiy maqsadli koʻrsatkichlari va Tadbirkor ayollar kengashi tashkil etilishi belgilab berildi. Bundan maqsad, yurtimizdagi yetakchi ishbilarmon ayollardan iborat Tadbirkor ayollar kengashini tashkil etish hamda tadbirkorlik sohasida ayollarni qoʻllab-quvvatlashdan iborat.
Quvonarlisi, tadbirkor ayollar kengashi aʼzoligiga ikkita bankning boshqaruv raisi oʻrinbosarlari saylangan boʻlib, ulardan biri Mikrokreditbank Boshqaruv raisi oʻrinbosari Shahlo Ibragimova boʻladi.
Shahlo Alimbayevnani ushbu mas’uliyatli vazifa bilan tabriklaymiz!
Mikrokreditbank xotin-qizlarning tadbirkorlik sohasidagi loyihalarni qoʼllab-quvvatlashda yetakchi banklardan biriga aylanib bormoqda. Nafaqat tadbirkor ayollar faoliyatini kengaytirishga, balki yangi biznes ledilarning paydo boʼlishiga hamda ularning daromadlarini kengaytirish orqali, oilalar farovonligini taʼminlashga xizmat qilmoqda.
Maʻlumot uchun, Savdo-sanoat palatasi huzurida tashkil etilgan ushbu kengash tarkibiga jami 27 nafar xotin-qizlar kiritildi.
Kengashning asosiy vazifasi ishbilarmon xotin-qizlarning muammo va qiyinchiliklarini, jumladan, joylarga chiqqan holda tahlil qilish va ularga yechimlar ishlab chiqishga qaratilgan.

On March 14 of this year, Presidential Decree No. PQ-103 “On measures to further improve the system of support for families and women” was adopted. The resolution set out the main target indicators for supporting women in 2025 and the establishment of the Council of Women Entrepreneurs. The goal is to establish a Council of Women Entrepreneurs consisting of leading businesswomen in our country and support women in the field of entrepreneurship.
It is encouraging that the deputy chairmen of two banks have been elected to the Women Entrepreneurs Council, one of which will be Shahlo Ibragimova, Deputy Chairwoman of the Board of Microcredit Bank.
We congratulate Shahlo Alimbayevna on this responsible task!
Microcreditbank is becoming one of the leading banks in supporting women's entrepreneurial projects. It not only helps expand the activities of women entrepreneurs, but also helps to create new business ladies and, by increasing their income, ensures the well-being of families.
For your information, a total of 27 women were included in this council, which was established under the Chamber of Commerce and Industry.
The main task of the Council is to analyze the problems and difficulties of businesswomen, including by visiting them on the ground, and to develop solutions to them.