Yangilash: 19 Mart 2025, 08:56
Joriy yilning 14-mart kuni “Oila va xotin-qizlarni qoʻllab-quvvatlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PQ-103-sonli Prezident qarori qabul qilindi. Qarorda, 2025-yilda xotin-qizlarni qoʻllab-quvvatlashning asosiy maqsadli koʻrsatkichlari va Tadbirkor ayollar kengashi tashkil etilishi belgilab berildi. Bundan maqsad, yurtimizdagi yetakchi ishbilarmon ayollardan iborat Tadbirkor ayollar kengashini tashkil etish hamda tadbirkorlik sohasida ayollarni qoʻllab-quvvatlashdan iborat.
Quvonarlisi, tadbirkor ayollar kengashi aʼzoligiga ikkita bankning boshqaruv raisi oʻrinbosarlari saylangan boʻlib, ulardan biri Mikrokreditbank Boshqaruv raisi oʻrinbosari Shahlo Ibragimova boʻladi.
Shahlo Alimbayevnani ushbu mas’uliyatli vazifa bilan tabriklaymiz!
Mikrokreditbank xotin-qizlarning tadbirkorlik sohasidagi loyihalarni qoʼllab-quvvatlashda yetakchi banklardan biriga aylanib bormoqda. Nafaqat tadbirkor ayollar faoliyatini kengaytirishga, balki yangi biznes ledilarning paydo boʼlishiga hamda ularning daromadlarini kengaytirish orqali, oilalar farovonligini taʼminlashga xizmat qilmoqda.
Maʻlumot uchun, Savdo-sanoat palatasi huzurida tashkil etilgan ushbu kengash tarkibiga jami 27 nafar xotin-qizlar kiritildi.
Kengashning asosiy vazifasi ishbilarmon xotin-qizlarning muammo va qiyinchiliklarini, jumladan, joylarga chiqqan holda tahlil qilish va ularga yechimlar ishlab chiqishga qaratilgan.

Шахло Ибрагимова, Заместитель председателя правления АТБ Микрокредитбанк, вошла в состав Совета предпринимателей
14 марта текущего года был принят Указ Президента № PQ-103 «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы поддержки семьи и женщин». В решении определены основные целевые индикаторы поддержки женщин на 2025 год и создание Совета деловых женщин. Целью этого является создание Совета деловых женщин, состоящего из ведущих деловых женщин нашей страны, и поддержка женщин в сфере предпринимательства.
К счастью, в состав совета женщин-предпринимателей были избраны заместители председателя правления двух банков, одна из них - заместитель председателя правления "Микрокредитбанка" Шахло Ибрагимова.
Поздравляем Шахло Алимбаевну с этим ответственным заданием!
Микрокредитбанк становится одним из ведущих банков по поддержке проектов женского предпринимательства. Оно служит не только расширению деятельности деловых женщин, но и появлению новых деловых женщин и за счет увеличения их доходов обеспечению благосостояния семей.
Для информации, всего в состав этого совета, созданного при Торгово-промышленной палате, вошли 27 женщин.
Основная задача совета – анализ проблем и трудностей деловых женщин, в том числе на ходу, и выработка для них решений.