Yangilash: 3 Avgust 2026, 17:50
MKBANKda xodimlarning ma'naviy-ma'rifiy salohiyatini yuksaltirish, gender tenglik tamoyillarini mustahkamlash hamda ayol xodimlarning kasbiy va shaxsiy rivojlanishini qo'llab-quvvatlash maqsadida O‘zbekiston Islom sivilizatsiyasi markaziga ma'naviy-ma'rifiy tashrif tashkil etildi.
Frame 2131331782.png
Tashrif davomida ishtirokchilar Markazning boy ekspozitsiyalari bilan tanishib, buyuk allomalarimizning ilm-fan, madaniyat va ma'rifat rivojiga qo‘shgan ulkan hissasi haqida batafsil ma'lumotlarga ega bo‘ldilar. Ajdodlarimizning boy ilmiy merosi, bag‘rikenglik, insonparvarlik va ma'rifatga asoslangan qadriyatlari bugungi taraqqiyot uchun ham muhim ahamiyat kasb etishi alohida ta'kidlandi.
Frame 2131331779.png
Shuningdek, tashrif doirasida gender tenglikni ta'minlash, ayollarning jamiyat va mehnat jamoalaridagi o‘rnini yanada mustahkamlash, ularning liderlik salohiyatini rivojlantirish hamda o‘zaro tajriba va fikr almashish masalalari yuzasidan ochiq muloqot tashkil etildi.
Frame 2131331777.png
Frame 2131331781.png
Ishtirokchilar o‘z fikr va mulohazalarini bildirib, kasbiy faoliyatda duch kelinayotgan masalalar, yangi tashabbuslar hamda istiqboldagi rejalar yuzasidan samarali suhbat olib bordilar.
Frame 2131331778.png
Mazkur tashrif nafaqat ma'naviy ozuqa olish, balki jamoaviy birdamlikni mustahkamlash, xodimlar o‘rtasida o‘zaro ishonch va hamkorlikni yanada rivojlantirishga xizmat qildi.
Frame 2131331775.png
Frame 2131331780.png
MKBANK inson kapitalini rivojlantirish, xodimlarning bilim va salohiyatini oshirish hamda gender tenglik tamoyillarini hayotga izchil tatbiq etishga qaratilgan bunday tashabbuslarni kelgusida ham davom ettiradi.
26 Avgust 2026
MKBANK — Silk Road Finance & Technology Forum 2026’da!
MKBANK vakillari xalqaro ekspertlar va texnologik kompaniyalar bilan tajriba almashib, moliyaviy xizmatlarni yanada rivojlantirish va mijozlar uchun qulay raqamli yechimlarni joriy etish bo‘yicha yangi imkoniyatlarni o‘rgandi.

Курс актуален на 04.08.2026 09:00:00
В целях повышения духовно-просветительского потенциала сотрудников МКБАНК, укрепления принципов гендерного равенства и поддержки профессионального и личностного развития женщин-сотрудников был организован духовно-просветительский визит в Центр исламской цивилизации Узбекистана.
Frame 2131331782.png
В ходе визита участники ознакомились с богатыми экспозициями Центра и получили подробную информацию об огромном вкладе наших великих ученых в развитие науки, культуры и просвещения. Особо отмечалось, что богатое научное наследие наших предков, основанные на толерантности, гуманизме и просвещении ценности имеют важное значение и для сегодняшнего развития.
Frame 2131331779.png
Также в рамках визита был организован открытый диалог по вопросам обеспечения гендерного равенства, дальнейшего укрепления роли женщин в обществе и трудовых коллективах, развития их лидерского потенциала, а также обмена опытом и мнениями.
Frame 2131331777.png
Frame 2131331781.png
Участники высказали свои мнения и суждения, провели плодотворную беседу о проблемах, с которыми они сталкиваются в профессиональной деятельности, новых инициативах и планах на будущее.
Frame 2131331778.png
Данный визит послужил не только получению духовной пищи, но и укреплению коллективного единства, дальнейшему развитию взаимного доверия и сотрудничества между сотрудниками.
Frame 2131331775.png
Frame 2131331780.png
МКБАНК продолжит такие инициативы, направленные на развитие человеческого капитала, повышение знаний и потенциала сотрудников, а также последовательное внедрение принципов гендерного равенства в жизнь.
28 июля 2026
МКБАНК предоставляет кредит "Зеленый ремонт"!
Срок кредита - до 10 лет
В МКБАНК организован "круглый стол," посвященный негативным последствиям наркомании и психотропных веществ
В мероприятии приняли участие заместитель председателя правления С.Мелибаев, сотрудник Департамента оперативного розыска МВД, капитан Улугбек Алтыбаев, сотрудники банка и молодежь.