MKBANK homiyligida ijtimoiy loyihalar quvvatlanmoqda
“Mikrokreditbank” ATB mamlakatimizdagi yirik moliya muassasalaridan biri bo‘lib, mijozlarga xizmat ko‘rsatish sifatini doimiy ravishda oshirib kelmoqda. Xizmatlarning qulayligi va ommabopligini ta’minlash bilan birga, ijtimoiy loyihalarda ham faol qatnashmoqda. Ayniqsa, 2025-yilda hududlardagi mahallalarda kichik bogʻlar, aholi dam olish maskanlari, bolalar maydonchalari, sport, futbol maydonchalari, kutubxonalar barpo etilib, aholi foydalanishi uchun topshirilayotgani quvonarli.
Jumladan, “Mikrokreditbank” ATB Kuzatuv kengashi qaroriga asosan, bank tomonidan 2024-2026-yillarda “Parrandasanoat” uyushmasiga homiylik mablag‘i ajratildi.
Shuningdek, Mikrokreditbank Boshqaruv qaroriga asosan bank hamkorligida “Doʻstlar klubi” faoliyati samaradorligini yanada oshirish va rivojlantirish maqsadida, 2025-yilda “Diydor” teatr studiyasiga 740 000 000 so‘m homiylik mablag‘i ajratilgan bo‘lib, ushbu mablag‘lar teatr jamoasini qo‘llab-quvvatlash, binoni jihozlash kabi ishlar uchun sarflandi.

Поддержка социальных проектов под эгидой МКБАНК
АКБ "Микрокредитбанк" является одним из крупнейших финансовых учреждений страны и постоянно повышает качество обслуживания клиентов.Она активно участвует в социальных проектах, обеспечивая удобство и доступность услуг. Особенно отрадно, что в 2025 году в махаллях регионов будут построены и сданы в пользование населению небольшие парки, зоны отдыха населения, детские площадки, спортивные и футбольные площадки, библиотеки.
В частности, на основании решения Наблюдательного совета АКБ "Микрокредитбанк" банком в 2024-2026 годах Ассоциации "Паррандасаноат" выделены спонсорские средства.
Также, на основании решения Правления Микрокредитбанка, в целях дальнейшего повышения эффективности и развития деятельности "Клуба друзей" в сотрудничестве с банком, в 2025 году театральной студии "Дийдор" было выделено спонсорское финансирование в размере 740 000 000 сумов, и эти средства были потрачены на такие работы, как поддержка театрального коллектива и оснащение здания.