MKBANK homiyligida ijtimoiy loyihalar quvvatlanmoqda
“Mikrokreditbank” ATB mamlakatimizdagi yirik moliya muassasalaridan biri bo‘lib, mijozlarga xizmat ko‘rsatish sifatini doimiy ravishda oshirib kelmoqda. Xizmatlarning qulayligi va ommabopligini ta’minlash bilan birga, ijtimoiy loyihalarda ham faol qatnashmoqda. Ayniqsa, 2025-yilda hududlardagi mahallalarda kichik bogʻlar, aholi dam olish maskanlari, bolalar maydonchalari, sport, futbol maydonchalari, kutubxonalar barpo etilib, aholi foydalanishi uchun topshirilayotgani quvonarli.
Jumladan, “Mikrokreditbank” ATB Kuzatuv kengashi qaroriga asosan, bank tomonidan 2024-2026-yillarda “Parrandasanoat” uyushmasiga homiylik mablag‘i ajratildi.
Shuningdek, Mikrokreditbank Boshqaruv qaroriga asosan bank hamkorligida “Doʻstlar klubi” faoliyati samaradorligini yanada oshirish va rivojlantirish maqsadida, 2025-yilda “Diydor” teatr studiyasiga 740 000 000 so‘m homiylik mablag‘i ajratilgan bo‘lib, ushbu mablag‘lar teatr jamoasini qo‘llab-quvvatlash, binoni jihozlash kabi ishlar uchun sarflandi.

JSCB "Microcreditbank" is one of the largest financial institutions in our country, constantly improving the quality of customer service. Along with ensuring the convenience and accessibility of services, he actively participates in social projects. It is gratifying that in 2025, small parks, recreation areas, children's playgrounds, sports and football fields, and libraries will be built in the mahallas of the regions.
In particular, based on the decision of the Supervisory Board of JSCB "Microcreditbank," the bank allocated sponsorship funds to the Association "Parrandasanoat" in 2024-2026.
Also, based on the decision of the Management Board of Microcreditbank, in order to further increase the efficiency and development of the activities of the "Friends Club" in cooperation with the bank, in 2025, sponsorship funds in the amount of 740,000,000 soums were allocated to the "Diydor" theater studio, and these funds were spent on supporting the theater team and equipping the building.