Samarqand yana bir bor butun dunyoni o‘ziga qaratdi. Ha, 8–9 noyabr kunlari boqiy shaharda o‘tgan “Samarkand Marathon – 2025” — yilning eng yorqin sport voqealaridan biriga aylandi. Yettinchi bor o'tkazilayotgan mazkur xalqaro festival yugurish va atrof-muhitga bo‘lgan e’tiborni bir butunlikda uyg‘unlashtirishga ham xizmat qildi.
Eng quvonarlisi, MKBANK jamoasi ham marafonda faol qatnashib, bankimiz sharafini munosib himoya qildi. Xodimlarimizning har bir qadami — sog‘lom hayot, jamoaviy birdamlik va ijobiy o‘zgarishlar sari tashlangan qadamdir!
Ishtirokchilar Registon maydoni va Bibixonim masjidi kabi tarixiy obidalar orqali yugurishdi. Bu esa yugurish, tarix va ekologiyani bir nuqtada birlashtirdi.

МКБАНК на "Samarkand Marathon - 2025"!
Самарканд вновь привлек внимание всего мира. Да, "Samarkand Marathon - 2025," прошедший 8-9 ноября в вечном городе, стал одним из самых ярких спортивных событий года. Этот международный фестиваль, проводимый в седьмой раз, также способствовал гармоничному сочетанию бега и внимания к окружающей среде.
Самое приятное, что команда МКБАНК также приняла активное участие в марафоне и достойно защитила честь нашего банка. Каждый шаг наших сотрудников - это шаг к здоровой жизни, командной сплоченности и позитивным переменам!
Участники пробежали через такие исторические памятники, как площадь Регистан и мечеть Биби-Ханым. Это объединило бег, историю и экологию в одной точке.
764ec53e-4dfb-49b2-affc-f5b14422fcd8.png08713717-e5c8-43e4-ae84-0ef6d06a7256.png
В мероприятии принял участие основатель движения "Плоггинг" - шведский экоактивист Эрик Ахлстром, который заявил: "С помощью плоггинга мы можем сохранить нашу планету чистой для будущих поколений!."