MKBANK - sog‘ tanda sog‘lom aql tarafdori!
Mamlakatni dunyoga tez tanitadigan soha, bu — sport. Sport millat va irq tanlamaydi, u barchani o‘z atrofida birlashtiradi. Sport nafaqat aholi salomatligini mustahkamlaydi, balki sog‘lom avlodni tarbiyalashning asosiy mezonlaridan biri sanaladi. Shu boisdan ham yurtimizda sportga bo‘lgan e’tibor kuchaymoqda.
Xabaringiz bor, yurtimizda aholining barcha qatlamlari oʻrtasida jismoniy tarbiya va sportni ommalashtirish orqali ularning jismoniy qobiliyati va harakat faolligini takomillashtirish, mehnatga layoqatini oshirish va sogʻlom turmush tarzi koʻnikmalarini shakllantirish maqsadida sport sinovlari tashkil etildi.
Unda boshqa tashkilotlar qatori Markaziy bank va tijorat banklarining bir guruh xodimlari ham faol ishtirok etdi hamda gʻoliblikni qoʻlga kiritdi.
photo_5460813882370156886_y.jpg
Jumladan, sport sinovlariga xodimlarni keng jalb etish hamda ular tomonidan qayd etilgan natijalar borasida faollik koʻrsatganligi uchun Sport vazirining tegishli buyrugʻiga muvofiq “Mikrokreditbank” aksiyadorlik-tijorat banki Boshqaruv raisi oʻrinbosari - Ibragimova Shaxlo Alimbayevna “Jismoniy tarbiya va sport aʼlochisi” koʻkrak nishoni bilan taqdirlandi.
photo_5460813882370156887_y.jpg
Ushbu yutuq bilan Shaxlo Alimbayevnani chin dildan tabriklaymiz va kelgusida ham sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish borasidagi ishlaringizda ulkan omadlar tilaymiz!

MKBANK - advocates for a sound mind in a healthy body!
The industry that quickly recognizes a country in the world is sports. Sport does not choose a nation or race, it unites all around itself. Sport not only strengthens the health of the population, but also is one of the main criteria for raising a healthy generation. Therefore, our country is paying more attention to sports.
As you know, in order to increase physical abilities and motor activity, increase work capacity and form healthy lifestyle skills by popularizing physical culture and sports among all segments of the population of our country, sports trials were organized.
A group of employees of the Central Bank and commercial banks took an active part in it along with other organizations and won.
photo_5460813882370156886_y.jpg
In particular, in accordance with the relevant order of the Minister of Sports, the deputy chairman of the board of the joint-stock commercial bank "Microcreditbank," Ibragimova Shakhlo Alimbaevna, was awarded the badge "Excellence in Physical Culture and Sports" for her efforts in widely engaging employees in sports trials and for the demonstrated enthusiasm regarding the results they recorded.
photo_5460813882370156887_y.jpg
We sincerely congratulate Shahla Alimbaevna on this achievement and wish her great success in further work on promoting a healthy lifestyle!