MKBANK - sog‘ tanda sog‘lom aql tarafdori!
Mamlakatni dunyoga tez tanitadigan soha, bu — sport. Sport millat va irq tanlamaydi, u barchani o‘z atrofida birlashtiradi. Sport nafaqat aholi salomatligini mustahkamlaydi, balki sog‘lom avlodni tarbiyalashning asosiy mezonlaridan biri sanaladi. Shu boisdan ham yurtimizda sportga bo‘lgan e’tibor kuchaymoqda.
Xabaringiz bor, yurtimizda aholining barcha qatlamlari oʻrtasida jismoniy tarbiya va sportni ommalashtirish orqali ularning jismoniy qobiliyati va harakat faolligini takomillashtirish, mehnatga layoqatini oshirish va sogʻlom turmush tarzi koʻnikmalarini shakllantirish maqsadida sport sinovlari tashkil etildi.
Unda boshqa tashkilotlar qatori Markaziy bank va tijorat banklarining bir guruh xodimlari ham faol ishtirok etdi hamda gʻoliblikni qoʻlga kiritdi.
photo_5460813882370156886_y.jpg
Jumladan, sport sinovlariga xodimlarni keng jalb etish hamda ular tomonidan qayd etilgan natijalar borasida faollik koʻrsatganligi uchun Sport vazirining tegishli buyrugʻiga muvofiq “Mikrokreditbank” aksiyadorlik-tijorat banki Boshqaruv raisi oʻrinbosari - Ibragimova Shaxlo Alimbayevna “Jismoniy tarbiya va sport aʼlochisi” koʻkrak nishoni bilan taqdirlandi.
photo_5460813882370156887_y.jpg
Ushbu yutuq bilan Shaxlo Alimbayevnani chin dildan tabriklaymiz va kelgusida ham sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish borasidagi ishlaringizda ulkan omadlar tilaymiz!

МКБАНК - за здоровый дух в здоровом теле!
Отрасль, которая быстро узнает страну в мире, - это спорт. Спорт не выбирает нацию и расу, он объединяет всех вокруг себя. Спорт не только укрепляет здоровье населения, но и является одним из основных критериев воспитания здорового поколения. Поэтому в нашей стране уделяется все больше внимания спорту.
Как вам известно, в целях повышения физических способностей и двигательной активности, повышения трудоспособности и формирования навыков здорового образа жизни путем популяризации физической культуры и спорта среди всех слоев населения нашей страны были организованы спортивные испытания.
В нем наряду с другими организациями активно участвовала и победила группа сотрудников Центрального банка и коммерческих банков.
photo_5460813882370156886_y.jpg
В частности, за широкое привлечение сотрудников к спортивным испытаниям и проявленную активность в отношении зафиксированных ими результатов, в соответствии с соответствующим приказом министра спорта заместитель председателя правления акционерно-коммерческого банка "Микрокредитбанк" - Ибрагимова Шахло Алимбаевна была награждена нагрудным знаком "Отличник физической культуры и спорта."
photo_5460813882370156887_y.jpg
От всей души поздравляем Шахлу Алимбаевну с этим достижением и желаем больших успехов в дальнейшей работе по пропаганде здорового образа жизни!