MKBANK va “WEBASE” hamkorligi: “CASH MANAGEMENT” — kassa faoliyati avtomatlashtiriladi
MKBANK bankning kassa faoliyatini avtomatlashtirish hamda mijozlarga tezkor va sifatli xizmat koʻrsatish maqsadida, “CASH MANAGEMENT” dasturini ishga tushirmoqda.
Mazkur yangi dasturning qulayligi shundaki, endilikda aksariyat kassa amaliyotlari va kassa hujjatlari elektron tarzda yuritiladi. Bu esa bank xodimlari ish vaqtini tejab, ortiqcha qog‘ozbozlikni kamaytiradi.
Dastur orqali bankomatlarning texnik holati va pul mablag‘lari bilan doimiy ravishda ta’minlanishini masofadan nazorat qilish imkoniyati yaratiladi.
Shuningdek, tizim samarasiz ishlayotgan bankomatlarni sun’iy intellekt yordamida mustaqil aniqlaydi va operatorlarga tezkor xabar jo‘natadi.

Сотрудничество МКБАНК и WEBASE: "CASH MANAGEMENT" - автоматизация кассовой деятельности
В целях автоматизации кассовой деятельности банка и оперативного и качественного обслуживания клиентов МКБАНК запускает программу "CASH MANAGEMENT."
Удобство этой новой программы заключается в том, что теперь большинство кассовых операций и кассовых документов ведутся в электронном виде. Это экономит рабочее время сотрудников банка и уменьшает излишнюю бумажную волокиту.
Программа позволяет дистанционно контролировать техническое состояние банкоматов и их постоянное обеспечение денежными средствами.
Система также самостоятельно выявляет неэффективно работающие банкоматы с помощью искусственного интеллекта и отправляет операторам оперативное сообщение.