Teatr har bir davrda, hayotiy saboqlar beruvchi jonli vosita hisoblangan. Inson ma’naviyati yuksalishida ham uning o‘rni bo‘lakcha. Shuning uchun bo‘lsa kerak, teatrni ibratxonaga qiyoslashadi. Bu yerda namoyish etiladigan har bir sahna asari tarbiyaviy ahamiyatga ega. Qolaversa, teatr inson ma’naviyati, madaniyatini boyitadi, estetik zavq beradi. San’at ana shunday qudratli kuchga ega.
“Mikrokreditbank” ATB tomonidan “Teatr — ibratxonadir” dasturi doirasida bankning Bosh ofisi, hududiy boshqarmalari, BXM va BXOlarda faoliyat yuritayotgan xodimlar hamda ularning oila aʼzolari uchun teatrlarga sayohatlar tashkil etilmoqda.
Jumladan, noyabr oyida Farg‘ona va Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi xodimlari hamda ularning farzandlari uchun teatrlarga tashriflar amalga oshirildi.
Xodimlar Farg‘ona davlat qoʻgʻirchoq teatrida “Sehrli tush”, O‘zbekiston davlat drama teatrida “Romeo va Julyetta” spektakllarini tomosha qilishdi.
Xodimlar va ularning farzandlari spektakllarni zo‘r qiziqish bilan tomosha qilishdi. Bu tashrif barchada katta taassurot uyg‘otdi.
- Teatrga kelib, spektaklni jonli tomosha qilish, aktyorlarning jonli ijrosidan bahramand bo'lish insonga boshqacha kayfiyat beradi. Spektakl davomida o'zimni o'sha muhitga tushib qolgandek his qildim. Ayniqsa, Romeo va Julyettaning zahar ichish sahnasini ko'rib ko'zimga yosh keldi, deydi xodimlardan biri.
Albatta, bunday taassurotlar ularni teatrga bo‘lgan mehrlarini yanada yuksaltirishiga ishonamiz.
MKBANK xodimlarni qo‘llab-quvvatlash, ayniqsa, ularning ma’naviy hordiq olishi uchun sharoit yaratish maqsadida milliy vatanparvarlik va umuminsoniy qadriyatlarni targ‘ib qiluvchi teatr, kino, muzey va konsertlarga tashriflarni tashkil qilishda davom etadi.

MKBANK employees at the center of spirituality
In every era, theater has been considered a living tool for life lessons. It also plays a special role in the development of human spirituality. Perhaps that's why they compare theater to a temple of learning. Every stage work presented here has educational value. Moreover, theater enriches human spirituality and culture, gives aesthetic pleasure. Art possesses such a powerful force.
10 (67).png
Within the framework of the "Teatr - Ibratxonadir" program, JSCB "Microcreditbank" organizes trips to theaters for employees of the bank's Head Office, territorial administrations, BXM and BXO, as well as their family members.
3 (219).png
In particular, in November, visits to theaters were made for employees of the Fergana and Tashkent regional departments and their children.
The staff watched the performances "Magic Dream" at the Fergana State Puppet Theatre and "Romeo and Juliet" at the Uzbekistan State Drama Theatre.
4 (191).png
The staff and their children watched the performances with great interest. This visit made a great impression on everyone.
- Coming to the theater, watching the play live, enjoying the live performances of the actors gives a person a special mood. Throughout the performance, I felt as if I had fallen into that environment. "Especially when I saw the scene of Romeo and Juliet drinking poison, tears came to my eyes," says one of the employees.
7 (126).png
Of course, we believe that such impressions will further enhance their love for the theater.
6 (160).png
MKBANK will continue to organize visits to theaters, cinemas, museums, and concerts, promoting national patriotism and universal values, in order to support employees, especially creating conditions for their spiritual recreation.