Teatr har bir davrda, hayotiy saboqlar beruvchi jonli vosita hisoblangan. Inson ma’naviyati yuksalishida ham uning o‘rni bo‘lakcha. Shuning uchun bo‘lsa kerak, teatrni ibratxonaga qiyoslashadi. Bu yerda namoyish etiladigan har bir sahna asari tarbiyaviy ahamiyatga ega. Qolaversa, teatr inson ma’naviyati, madaniyatini boyitadi, estetik zavq beradi. San’at ana shunday qudratli kuchga ega.
“Mikrokreditbank” ATB tomonidan “Teatr — ibratxonadir” dasturi doirasida bankning Bosh ofisi, hududiy boshqarmalari, BXM va BXOlarda faoliyat yuritayotgan xodimlar hamda ularning oila aʼzolari uchun teatrlarga sayohatlar tashkil etilmoqda.
Jumladan, noyabr oyida Farg‘ona va Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi xodimlari hamda ularning farzandlari uchun teatrlarga tashriflar amalga oshirildi.
Xodimlar Farg‘ona davlat qoʻgʻirchoq teatrida “Sehrli tush”, O‘zbekiston davlat drama teatrida “Romeo va Julyetta” spektakllarini tomosha qilishdi.
Xodimlar va ularning farzandlari spektakllarni zo‘r qiziqish bilan tomosha qilishdi. Bu tashrif barchada katta taassurot uyg‘otdi.
- Teatrga kelib, spektaklni jonli tomosha qilish, aktyorlarning jonli ijrosidan bahramand bo'lish insonga boshqacha kayfiyat beradi. Spektakl davomida o'zimni o'sha muhitga tushib qolgandek his qildim. Ayniqsa, Romeo va Julyettaning zahar ichish sahnasini ko'rib ko'zimga yosh keldi, deydi xodimlardan biri.
Albatta, bunday taassurotlar ularni teatrga bo‘lgan mehrlarini yanada yuksaltirishiga ishonamiz.
MKBANK xodimlarni qo‘llab-quvvatlash, ayniqsa, ularning ma’naviy hordiq olishi uchun sharoit yaratish maqsadida milliy vatanparvarlik va umuminsoniy qadriyatlarni targ‘ib qiluvchi teatr, kino, muzey va konsertlarga tashriflarni tashkil qilishda davom etadi.

Сотрудники МКБАНК в центре духовности
Театр в каждую эпоху считался живым инструментом, дающим жизненные уроки. Его роль в возвышении духовности человека также особенная. Возможно, поэтому театр сравнивают с домом для подражания. Каждое представленное здесь сценическое произведение имеет воспитательное значение. Кроме того, театр обогащает духовность и культуру человека, доставляя эстетическое удовольствие. Искусство обладает такой мощной силой.
10 (67).png
АКБ "Микрокредитбанк" в рамках программы "Театр - дом примера" организует поездки в театры для сотрудников головного офиса банка, территориальных управлений, ЦБУ и ЦБУ, а также членов их семей.
3 (219).png
В частности, в ноябре для сотрудников Ферганского и Ташкентского областных территориальных управлений и их детей были организованы посещения театров.
Сотрудники посмотрели спектакли "Волшебный сон" в Ферганском государственном театре кукол и "Ромео и Джульетта" в Узбекском государственном драматическом театре.
4 (191).png
Сотрудники и их дети с большим интересом смотрели спектакли. Этот визит произвел на всех большое впечатление.
- Приехать в театр, посмотреть спектакль вживую, насладиться живым выступлением актеров - это придаст человеку особое настроение. Во время спектакля я чувствовал себя так, словно попал в ту же атмосферу. Один из сотрудников говорит, что у меня на глаза навернулись слезы, особенно когда я увидел сцену, где Ромео и Джульетта пьют яд.
7 (126).png
Конечно, мы верим, что такие впечатления еще больше укрепят их любовь к театру.
6 (160).png
МКБАНК продолжит организовывать посещения театров, кинотеатров, музеев и концертов, пропагандирующих национальный патриотизм и общечеловеческие ценности, с целью поддержки сотрудников, особенно создания условий для их духовного отдыха.