MKBANK Markaziy bank bilan hamkorlikda “World Savings Day” loyihasi doirasida Toshkent shahridagi “Xushnud” va “Sharq” MFY kutubxonalarida maktab oʻquvchilari hamda aholi uchun interaktiv mashgʻulotlarini oʻtkazdi.
Bunda oʻquvchilar bankomat tarixi, uning ichki tuzilishi va tarkibiy qismlari haqida bilimlarni olish bilan birga bankomatdan foydalanishda xavfsizlik qoidalariga eʻtiborli boʻlish lozimligi toʻgʻrisida bilib olishdi.
Ushbu oʻquv treninglar bepul va muntazam tashkil etilayotgan bo‘lib, mahalla aholisining moliyaviy savodxonligini oshirishga qaratilgandir.
Dars so‘ngida eng faol tinglovchilarga bank tomonidan esdalik sovg‘alari taqdim etildi.
Quvonarlisi, mashgʻulotlarda ishtirok etgan har bir oʻquvchilarda bankomatdan foydalanish qoidalari boʻyicha kichik koʻnikmalarning mavjudligi boʻldi.

Финансовая грамотность: Что мы знаем об истории банкоматов?
МКБАНК совместно с Центральным банком в рамках проекта "World Savings Day" провел интерактивные занятия для школьников и населения в библиотеках МСГ "Хушнуд" и "Шарк" города Ташкента.
10 (70).png
При этом учащиеся узнали об истории банкомата, его внутренней структуре и составных частях, а также о необходимости соблюдения правил безопасности при использовании банкомата.
8 (121).png
Эти учебные тренинги являются бесплатными и регулярными и направлены на повышение финансовой грамотности жителей махалли.
2 (228).png
6 (165).png
В конце занятия самым активным слушателям были вручены памятные подарки от банка.
9 (106).png
3 (225).png
Отрадно, что у каждого учащегося, принявшего участие в занятиях, были небольшие навыки по правилам пользования банкоматом.