Nukus shahrida mahalla bankirlari uchun davra suhbati tashkil etildi.
Unda "Mikrokreditbank" ATB Boshqaruv raisi o'rinbosari Shahlo Ibragimova, Qoraqalpogʻiston Respublikasi hududiy boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari Azizbek Nurabullayev, Markaziy Bank Qoraqalpogʻiston Respublikasi Bosh boshqarmasi boʻlim boshligʻi Abbaz Ernazarov, Mahallabay ishlash va hududiy loyihalarni boshqarish departamenti direktori oʻrinbosari Abdugʻani Achildiyev, 15 nafar mahalla bankiri va 51 nafar yordamchi agent ishtirok etdi.
f4.png
f1.png
Ushbu tadbirda mutaxassislar tomonidan mahalla bankirlari va agentlariga moliyaviy, huquqiy bilim va koʻnikmalar haqida tushunchalar berildi.
Aholi ayniqsa xotin-qizlarni tadbirkorlikka jalb qilish, ayollar hunarmandchiligini qoʻllab-quvvatlash, tomorqa yerlaridan samarali foydalanish orqali mahallalarni ishsizlikdan xoli hududga aylantirish boʻyicha tavsiya va maslahatlar berildi.
f7.png
f8.png
Eʼtiborli jihati shundaki, 50 nafar yordamchi-agentlarning barchasi xotin-qizlardan iborat boʻlib, bu orqali xotin-qizlarga moliyaviy xizmatlar koʻrsatishdagi faollik yanada oshadi.
f3.png
f10.png
Davra suhbati davomida Mahalla bankirlari va agentlarining vazifalari bilan birga majburiyatlari boʻyicha ham huquqiy tushuntirishlar berildi.

In the city of Nukus, a roundtable discussion was organized for neighborhood bankers.
It was attended by Shahlo Ibragimova, Deputy Chairman of the Board of Microkreditbank ADB, Azizbek Nurabullayev, Deputy Head of the Regional Department of the Republic of Karakalpakstan, Abbaz Ernazarov, Head of Department of the General Department of the Central Bank of the Republic of Karakalpakstan, Abdugani Achildiyev, Deputy Director of the Department of Neighborhood Work and Regional Project Management, 15 local bankers and 51 assistant agent attended.
f4.png
f1.png
At this event, financial and legal knowledge and skills were imparted to neighborhood bankers and agents by experts.
Recommendations and advice were given on attracting the population, especially women, to entrepreneurship, supporting women's handicrafts, turning neighborhoods into unemployment-free areas through effective use of farm lands.
f7.png
f8.png
It is noteworthy that all 50 assistant agents are women, thereby increasing the activity in providing financial services to women.
f3.png
f10.png
During the roundtable discussion, legal explanations were given on the duties and obligations of neighborhood bankers and agents.